Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan készüljek fel jobban a...

Hogyan készüljek fel jobban a szóbeli középfokú angol nyelvvizsgára (Bme)?

Figyelt kérdés

Sajnos másodjára sem sikerült. Pár pont hiányzott mindkét esetben. Járok magántanárhoz, a témakörök mennek is. De a személyes beszélgetést és a szituáciot mindig elrontom valahogy, túlizgulom vagy nem tudom. Szókincsem meg is lenne hozzá, de a hirtelen feltett kérdésekre nem tudok szépen megfogalmazott és helyesen összerakott mondatokkal válaszolni.

November elején lenne egy vizsga, vagy majd januárba (amire nem tudnék menni egyéb okok miatt) és márciusba.

Menjek a novemberire vagy gyakoroljak inkább a márciusira?

Hogyan készüljek még jobban?

A magnó már sokkal jobban megy, meg azt tudom, hogy csak gyakorlas kérdése.


2017. okt. 9. 16:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Én augusztus végén voltam, szintén BME, nekem sem sikerült, majd januárban megyek újra. Most próbáltam először, pár % hiányzott csak. Sajnos a szóbelit rontottam el inkább én is, főleg mikor a képes feladat volt.

Keress vkit, akivel gyakorolhatsz, ha jársz még tanárhoz, akkor mondd neki, hogy inkább a szóbelire feküdjetek rá.

Én most a húgommal gyakorolok, neki fényévekkel jobb nyelvérzéke van, mint nekem.

2017. okt. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%
Tanulj meg angolul. De tényleg. A témakörök csak azért mennek, mert bemagoltad, hogy úgy tűnjön, mintha felette lennél a nyelvi szintednek. Ez ütközik ki a többi feladatnál.
2017. okt. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Igen, valószínűleg igazad van :/

Sok év kihagyás után szenvedek a nyelvvizsgával.

Közel 30 vagyok.

Valami tipp esetleg, hogy tudnám jobban megtanulni, az alap igeidők mennek, csak használni nem tudom őket úgy tűnik.

Szavak is mennek.

De akkor hogy meg mit csináljak?! :S

2017. okt. 9. 19:11
 4/5 anonim ***** válasza:
Ne tanulj szavakat meg szabályokat, attól nem fog menni. Használd a nyelvet, olvass, beszélgess, filmezz, stb.
2017. okt. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
49%

Nekem csak egy kerdesem lenne hozzad.

Miert BME-re mesz, foleg ha mar tobbszor nem sem sikerult?

Vannak sokkal jobb nyelvvizsgak a BME-nel. Pl.: cambrige vagy Telc, amely nemzetkozileg is elfogadott legalabb.

Ha pedig eleg az allamilag elfogadott: Origo vagy Pannon sem rossz valasztas.

Ha ugyerzed fel vagy keszulve es B2 szinten vagy, akkor jobb dontes egy masik nyelvvizsgat valasztani (ami tobbet is er esetleg hosszutavon)

2017. okt. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!