Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kiégtem. Mit tegyek?

Kiégtem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

németből és angolból kéne középfokúznom, kettő kell a diplomámhoz.


de annyira kiégtem, magánéleti gondjaim vannak, agyilag is túlterhelt vagyok, semmi erőm idegen nyelveket tanulni.


mi a szart csináljak?


már 2 hete nem tanultam semmit, gondoltam, ha pihenek pár hetet, hátha újult erővel tudom folytatni, de nem.


szívből utálok nyelvet tanulni, és ha mélyponton vagyok amúgy is, akkor pláne nem megy.



2017. okt. 9. 19:11
 1/4 anonim ***** válasza:
youtube-ot nézz idegen nyelven, a téged érdeklő témákban
2017. okt. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát igen, nyelvtanulás motiváció nélkül, az százszor nehezebb. Ha van egyáltalán valami, ami érdekel, szakma, hobbi, akármi, azt tanulmányozd németül és angolul.
2017. okt. 10. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mert magolsz.


Hallgass audiobookot nézz filmet stb...!


csináld szórakozva vagy legalábbis erőlködés nélkül.


Persze fél év alatt nem fogod behozni azt ami az elmúlt 5 évben elveszett.

2017. okt. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem az elmúlt öt évről van csak szó, hanem sokkal többről. Jó esetben már az általánosban elkezdi az ember azt a nyelvet, amit aztán folytat a középiskolában is, ahol megszerzi belőle a középfokot, és mellette elkezd még egyet, amiből meg ha nem is a középiskolában, de egy-két évvel később abból is nyelvvizsgázik. Ráadásul azt se tudhatod, hogy csak öt évet járt-e egyetemre a kérdező, vagy mondjuk már a tizediket tapossa...


Kérdező, ha olyan szakra mentél, ahova két nyelvvizsga is kell, akkor tudtad, hogy mit vállalsz, nem meglepetés. Ha annyira nem megy most, akkor hagyd ki ezt a félévet (ha eddig ráért, most már egy kicsit még várhat), keress munkát így, ahogy vagy, és majd aztán fogj bele a nyelvtanulásba. Így vagy úgy maga a munka is motiválni fog (vagy azért, mert jó munka, és látni fogod, hogy ha lenne diplomád is már, akkor még mennyivel jobb lehetne - vagy pedig azért, mert csak valami alja munka, ami meg úgy motivál, hogy alig várod, hogy abbahagyhasd, és diplomával a kezedben kereshess sokkal jobbat).

2017. okt. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!