Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az emelt és a közép angol...

Az emelt és a közép angol érettségi írásbelinél van különbség?

Figyelt kérdés

Szerintem nincs, és a neten is azt írják.

Mondjuk szerintem két 120 szavas főleg informatív levélben nehéz lenne megmutatni a két szint közötti különbséget.



2017. okt. 10. 16:35
 1/2 anonim ***** válasza:
81%
A közép B1, az emelt B2 szint.
2017. okt. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

"a neten is azt írják"


:DDD

Kik? Hol? Miért hiszed el nekik? Én most pont az ellenkezőjét fogom leírni, és én is a neten írom. Akkor honnan fogod tudni, hogy nem én írom-e az igazat?


Van különbség. Se az elérhető pontszám nem ugyanaz (közép: 117, emelt: 120), se a nyelvi szint (közép: B1, emelt: B2), se az egyes részfeladatok elérhető pontszáma (közép: 33-18-33-33, emelt: 30-30-30-30), se a fogalmazási feladatok terjedelme (nézz utána, nem tudom fejből, de egyik sem "120" szó, mindegyiknél sávosan van megadva), se a javítási útmutatóban leírt pontozási rendszer, se az aktívan elvárt nyelvi szerkezetek, se a tartalom. A többi most nem jut eszembe.

2017. okt. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!