Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A német érettségi mennyire nehéz?

A német érettségi mennyire nehéz?

Figyelt kérdés
Azt szeretnèm tudni hogy akinek van tapasztalata már nèmet èretsègi terèn a közel múltból vagy esetleg az új 2016 os nèmet èretsègiről azt meg köszönnèm ha leírná a saját vèlemènyèt hogy ez csak felvan fújva hogy így vagy úgy olyan nehèz, vagy tènyleg nagyon nehèz. :/

2017. okt. 16. 16:08
 1/5 anonim válasza:
100%
Szia! Én a 2017es német érettségit csináltam, és szerintem nem volt nehéz. Teljesen olyan, mint az angol. Itt inkább maga a nyelvtani rész a nehéz, de hát ez a német nyelvben megszokott, hogy bonyolultabb, mint pld az angol nyelvtan. Szerintem legalábbis. A magnó is könnyű, persze ez is sok tényezőtől függ, van e alapzaj, nő vagy férfi mondja fel a szöveget, lassan vagy gyorsan mondja el az illető. De szerintem még lehet csinálni. Nem egy nagy dolog. Persze sok mindentől függ. Végig ötös voltam németből, németből is érettségiztem, nekem könnyű volt. Könnyebbnek éreztem az angolnál. Ha rátermett vagy, akkor hajrá. Javaslom ne az utolsó pillanatra hagyd a tanulást. Egyébként a szóbeli része se nehezebb, csak vannak rossz témák is, vagyis olyan nyers témák, szóval nem egy család téma, vagy nyaralás amik maguktól is mennek, hanem pld a munkahely lehetőségek, azért erről nehéz beszélni, még magyarul is szerintem, de időben neki állsz, semmi baj nem lesz. Hajrá!
2017. okt. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia:) en 2017-ben erettsegiztem nemetbol es szerintem nem volt nehez. A nyelvhelyessegben voltak hibaim, de a tobbi resz jol ment. En nem keszultem sokat, viszont az elozo evek erettsegijeit szerintem erdemes megcsinalni.

Sok sikert:)

2017. okt. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Szitakötő25 ***** válasza:
100%
Én idén érettségiztem, szerintem nagyon könnyű volt. Persze, ez attól is függ, hogy milyen szinten vagy, meg milyen a nyelvérzéked, de véleményem szerint egy jó képességű 8.-os is el tudott volna érni egy vállalható eredményt. Én összesen annyit tanultam rá, hogy az írásbeli előtti délután átnéztem a bonyolultabb nyelvtanokat, meg megcsináltam pár korábbi feladatot. Javaslom, ha gyakorolsz, akkor ne a 2005-ös feladatokkal kezdd, mert azok nevetségesen könnyűek, és ez félő, hogy túl nagy önbizalmat ad az embernek, és elveszi a kedvét a további gyakorlástól.Ugyan, mint már írtam, az utóbbi egy-két év feladata sem nehéz, de jóval közelebb áll a realitáshoz, mint a sokkal régebbiek, ezért tanácsolom, hogy inkább ezeket nézd meg jobban. A szóbelihez van egy jó könyvem PDF-ben, ha érdekel, írj privátot és átküldöm. Ugyan én nem ebből tanultam a szóbelire, mert csak utána kaptam meg, de részletesen ki vannak dolgozva benne a fontos témák. Nekem a szóbelire való készülés kimerült abban, hogy a vizsga napján délelőtt (délutánra voltam beosztva) átnéztem a bajosabb témákat (nekem a következők voltak: Sport, Technik usw.). Ahogy látod, én nem vittem túlzásba a tanulást, de mielőtt bárki lepontozna, elmondom, hogy nem arra buzdítalak, hogy ne tanulj, csak fel szeretném hívni a figyelmedet, hogy ha 12 éve jó vagy egy nyelvből, akkor akár komolyabb tanulás nélkül is van esélyed a 90% feletti eredményre (én 92%-ot értem el így, hogy nem vagyok egy nyelvzseni. Tényleg minden a szintedtől függ, de ne aggódj, biztos, hogy menni fog! Sok sikert!
2017. okt. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hu hát köszönöm a válaszokat, tulajdon kèppen èppen ma gyakoroltam a tavai nèmet èrettsègit hát jóformán lövèsem se volt hozzá :/ majd gyakorlok mèg az fix.. 4èvet kihagytam munka miatt az iskolából de azèrt ezt nem gondoltam hogy szinte hozzá fognise tudok, mert az órákon 3as szinten teljesítek.

Na mindegy azèrt KÖSZÖNÖM SZÈPEN hogy leírtátok !!! meg gondolom azis aki olvassa ès èrdekli.. :))

2017. okt. 17. 23:29
 5/5 anonim ***** válasza:
A középszintű nem nehéz
2017. dec. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!