Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy lehetne ezt szépen...

Hogy lehetne ezt szépen lefordítani?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem értem, hogy mit akar ez jelenteni pontosan:


"Testing is an infinite process of comparing the invisible to the ambiguous in order to avoid the unthinkable happening to the anonymous."



2017. okt. 17. 19:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
A tesztelés egy olyan végtelen folyamat, mely során a láthatatlant összehasonlítjuk a kétértelművel, és így elkerüljük, hogy az elképzelhetetlen megtörténjék a névtelennel.
2017. okt. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Én valami ilyesminek értelmeztem eddig:


A tesztelés egy végeláthatatlan folyamat, ahol a rejtett és inkonzisztens összefüggéseket próbáljuk felszínre hozni, annak érdekében, hogy elkerüljük azon eseményeket, amelyek kiszámíthatatlan viselkedést produkálnak.


De kíváncsi lennék egy "profi" véleményére is.

2017. okt. 17. 21:38
 3/12 anonim ***** válasza:

Ott van az elsőben.


Csak annyit változtatnék, hogy

és így elkerüljük = azért, hogy elkerüljük.

2017. okt. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Csak szebbnek találtam "és így"-el, de igen, szó szerint azért hogy.
2017. okt. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mármint azért, mert nem akartam, hogy rögtön jöjjön egy újabb "hogy" szócska (azért hogy elkerüljük, hogy)
2017. okt. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
De ennek így nincs semmi értelme. Valamit ki akar fejezni a mondat, ami biztosan nem ez.
2017. okt. 19. 17:27
 7/12 anonim ***** válasza:

Sajnálom, pont annyira nincs értelme, amennyire az angol eredetinek.

Csűrheted csavarhatod a szavakat és felruházhatod őket más jelentéssel (ahogy azt tetted), hogy értelmet nyerj ki belőle, csak az valójában a te "találmányod" lesz, nem pedig az, ami oda van írva.

2017. okt. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:

De ennek így nincs semmi értelme. Valamit ki akar fejezni a mondat, ami biztosan nem ez."


De. Pontosan ezt akarja kifejezni: azt, hogy a tesztelésnek nincs semmi értelme, mert egy olyan végtelen folyamat, amelynek során... (lásd az első hozzászólást).

2017. okt. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Biztos van értelme, mivel ezt egy szoftvertesztelő mondta, akinek több műve is megjelent ebben a témában, és azóta ez a mondata elhíresült, gyakran hivatkoznak rá.
2017. okt. 19. 19:06
 10/12 A kérdező kommentje:
#8 Olyat ez a fickó biztos nem mondott, hogy a tesztelésnek nincs semmi értelme. Erre a nyakamat teszem :D
2017. okt. 19. 19:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!