Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ti melyik sorozatot ajánlanáto...

Ti melyik sorozatot ajánlanátok angol nyelvtanulás céljából?

Figyelt kérdés
11-es vagyok. Sajnos eléggé nehezen mennek a nyelvek, de sokan ajánlották, hogy nézzek sorozatot angolul, mert az nekik sokat segített. Szerintetek melyik sorozat az, ami egy 17 éves lányt érdekelhet, akkor is megérti a sztorit, ha szinte semmit nem tud angolul és segíthet az angoltudásán?

2017. okt. 23. 19:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Így jártam anyátokkal. Könnyű a nyelvezete és tisztán is beszélnek benne (többnyire) nekem nagyon sokat segített. 9 évados, vicces is szóval egy ideig biztos le fog kötni
2017. okt. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2017. okt. 23. 19:20
 3/14 anonim ***** válasza:
69%

+1 pont az Így jártam anyátokkalra.

Szex és New York (már, ha lány vagy)

Harry Potter filmek

Jóbarátok

2017. okt. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszi
2017. okt. 23. 20:00
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Parks and Recreation: nagyon jók benne a karakterek, viccesek a sztorik.
2017. okt. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszi
2017. okt. 23. 20:17
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Már leírták előttem. Annyit tennék, hozzá, hogy olyat válasz, amit már nagyjából ismersz magyarul mert az sokat segít!
2017. okt. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszi
2017. okt. 23. 20:38
 9/14 anonim ***** válasza:

Szerintem bármi jó, ami érdekel. Jó persze, mondjuk elsőre ne valami olyat válassz, ami tele van amcsi gettós szlengel:) de ha olyat nézel, ami érdekel és tetszik, akkor arra oda is fogsz figyelni és érteni fogod. Valamint minél több részt nézel, annál jobban rá fogsz hangolódni, megszokod a szereplők hangját, kiejtését, tempóját stb.. Azt is szokták ajánlani, hogy célszerű pl. olyan filmeket nézni, amit már magyarul láttál...nekem ez nem ment mert tudtam miről van szó, nem kötötte le a figyelmem. Úgyhogy mindig új sorozatokat néztem, ha valamit nem értettem elsőre, akkor visszapörgettem vagy ha abszolút homályos volt, akkor utánaolvastam, de általában csak az első 1-2 rész volt problémás és sokat fejlődtem, most már azért jól megértem őket.

Azok közül, amiket néztem talán a Trónok Harca volt az egyik, ami nagyon jól érthető és nagyon szépen beszélnek benne, bár ha valaki még nem tud annyira angolul, akkor nem biztos, hogy annyira élvezhető mert bonyolult a sztori. A The Path egy amerikai sorozat, az Aaron Paul játszik benne és nem egy csúcsszuper izgalmas sorozat, de nekem tetszett és nagyon “drámaian” lassan beszélnek benne, úgyhogy könnyen érthető. Szerintem az olyan sorozatok is jók, amik lazábbak és nem olyan fontos a sztori vagy kép alapján is lejön a lényeg pl. American Horror Story talán, Scream és az ilyen vígjátékok mint, amiket a többiek is írtak pl. How I met your mother, Two and a half man, Big bang Theory, Casual stb. Szerintem a Stranger Things is jó lehet még... Én azt tanácsolom, hogy néz körül, keress egy olyat, ami tetszik és kezd el, akkor majd meglátod, hogy milyen, mennyire érted, tetszik-e stb.

2017. okt. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2017. okt. 23. 21:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!