Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Present perfect simple vs...

Present perfect simple vs past simple?

Figyelt kérdés
Nem teljesen értem, hogy mikor melyiket kell használni. Segítsetek!

2017. okt. 23. 20:35
 1/2 anonim ***** válasza:

I did - Csináltam

I have done - Megcsináltam


A PP általában a mi igekötős szerkezetünknek felel meg.

Elmentem a boltba, eltörtem a lábam, megettem a süteményt, bezártam az ablakot.

Ez általában mind PP.

Másrészt függ attól is hogy használsz e időhatározót, mert a "Last year" past simple, míg a for vagy since az már PP megint.

Dohár jól leírja.

2017. okt. 24. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Cospgs ***** válasza:
100%

A Simple Past, azaz egyeszeru mult, akkor hasznalhato, ha a cselekves mar befejezodott. Az idohatarozok, mint a “yesterday”, “last year”, “2 years ago” mindig simple past-tal fejezhetok ki.


Pl.: It rained yesterday. - Tegnap esett az eso.

(Lezarult, mar nem esik. )


A Present Perfect Simple, ahogy a neveben is benne van, “jelen”, valamikor a multban kezdodott, es meg MINDIG tart. Az idohatarozok, mint a “since yesterday”, ebbol is a “since” az, ami elarulja, hogy present perfectet kell hasznalni.


Pl. It has been raining since yesterday. - Tegnap ota esik az eso.

2017. okt. 25. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!