Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyiket könnyebb megtanulni,...

Melyiket könnyebb megtanulni, a görögöt vagy az észtet? Tudsz az egyik nyelven?

Figyelt kérdés
2010. máj. 30. 14:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Én ógörögöt tanulok, a probléma nem is az abc-ben van, mert az fonetikus, hanem a jelek. Különben egész izgalmas, görögből rengeteg szavunk származik. A jelekkel az a probléma, hogyha ide deklináljuk, akkor az oda megy, ha ilyen szótípus van, akkor meg amoda stb. bonyolult egy nyelv, és jó, ha az ember tud latinul is... bár nem ismerem az ógörög-újgörög hasonlóságokat. Az észtről nem tudok nyilatkozni.


Újgörög nyelvkönyv sajnos, ami magyar lenne, nincsen.

2010. máj. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az észt írása többé-kevésbé fonetikus, a görögé majdnem (valamivel következetlenebb, kb. olyan, mint a franciáé). Az észt kiejtése közepesen nehéz: nem egy kínai vagy koreai szint, de nem is triviális, mint a spanyolé. Viszont a görögé sem triviális. Az észtet valamivel nehezebbnek nevezném. Nyelvtan: ízlésfüggő, hogy mi a könnyebb. A görögnek van egy nem túl bonyolult, de azért létező alaktana (nyelvtani nemek, esetek stb.), az észtnél ez nagyon egyszerű, a magyarhoz hasonlóan ragoz. A külföldiek nagyon nehezen tanulják meg a kétféle észt főnévi igenév-szerűség használatát, mindenki erre panaszkodik. De másra nem nagyon. A görögben, mint minden tisztességes flektáló nyelvben, a rendhagyó igealakok és többesszámok tömege okoz fejfájást. A görögök rengeteg szót használnak, mindenre 2-3 szavuk van. Oda kell figyelni arra is, hogy a nyelvhasználat társadalmilag rétegződik, a görögöknek van egy külön előkelő és egy prolibb nyelvjárásuk. Összességében azt mondanám, hogy ezek teljesen egy súlycsoport, akinek a kiejtés megy nehezebben, annak az észt nehezebb, akinek a rendhagyó szóalakok és helyesírás magolása, azoknak a görög, de mindkettő közepesen könnyű nyelv.


Az előzőhöz annyit fűzök hozzá, hogy az újgörög nem éppen fonetikusan ír, és hangsúlyjelekkel nem nagyon szórakozik.

2010. máj. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nekem így most a leírtak alapján az észt könnyebnek tűnik.

Elsőnek: Én találtam interneten két görög nyelvkönyvet, bár elég régiek.

Még az lenne a kérdésem, hogy aki tud észtül az tanártól tanulta, vagy könyvből?

Köszönöm a válaszokat!

2010. máj. 30. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!