Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Közvéleménykutatás! Melyik a...

Kalauz András kérdése:

Közvéleménykutatás! Melyik a legszebb nyelv a magyaron kívül?

Figyelt kérdés
Nekem a germán nyelvek tetszenek, tehát a német, svéd, norvég, és még egy szláv, az orosz. Érdekes, a közkedvelt nyelvek, mint az olasz vagy a francia nem tetszik

2017. okt. 31. 12:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez elég szubjektív kérdér, de gondolom kifejezetten mások véleményére vagy kíváncsi, nem egy egyetemes igazságra.

Elcsépelt tudom, de nekem az olasz, illetve ami ritkább az az európai portugál. Utóbbi nagyon különleges hangzású számomra, kicsit olyan, mintha egy szláv ember megpróbálna spanyolul beszélni. De ezt én gondolom így, lehet, aki ismri a nyelvet, abszolut más véleménnyel van.

Illetve még a héber tetszik, de nem tudom, miért.

A magyart egyáltalán nem tartom szép nyelvnek. A külföldiek, akiket megkérdeztem, többen mondták, hogy a török nyelv jut róla eszükbe. És ha megpróbálok elvonatkoztatni, nekem is törökösnek hangzik, erős szláv és német behatással.

2017. okt. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szintén, én is a germán nyelveket tartom a legszebbeknek.:) De a francia is nagyon tetszik, olyan elegáns.:D

Viszont nem a magyaron kívül, mert ha egy kicsit megpróbálok "kívülállóként" tekinteni rá, akkor nem igazán tetszik.

Ja, és ha holtnyelvek is számítanak, a latin se csúnya.:D

2017. okt. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat! Érdekesek voltak.
2017. nov. 17. 17:17
 4/4 anonim ***** válasza:

Én szeretem a magyart, abból a szempontból, hogy nagyon gazdag, és minden nyelv (amit ismerek persze) a maga nemében különleges és képes megfogni valamivel.

Amit én talán a legszebbnek tartok az az észt.(Ajánlom Chisu Yksinäisen keijun tarina című számát.) Illetve talán még a sámi(k). (Maddji - Dawn Light)

De tetszenek még az afrikai nyelvek a "csattogó" hangjaik miatt, a japánt aranyosnak tartom, az eszkimó nyelvek pedig poliszintetikusak, ez pedig elképesztően különlegessé teszi őket.

2017. nov. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!