Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mik az esélyeim egy német...

Mik az esélyeim egy német emelt érettségire? Jelenleg 11 osztályos vagyok és nem megy valami jól

Figyelt kérdés
4-5 ös vagyok belőle de hiányos,felszínesnek mondanám a tudásomat, nem vagyok nyelvzseni átlagos tempóval tanulok jelenleg a datív és akkusatív gyakorlásával,megértésével kűzdök... nem mondanám nehéznek inkább gyakorlatra alapul az elsajátítása szerintem. Cornelsen studio A2 könyvből tanulok jelenleg. Szükségem lenne egy nyelvi emelt érettségire és hát 18 hónapom van addig... mennyi esélyem lenne? Itthon tanulnék leginkább szókincs de vannak jó nyelvtani forrásaim is, könyv alapján haladnék a témákkal,szavakka és ugye csinálnám a feladatokat nyilván minden könyvet végigvéve. Tudom hogy ez így nem a legjobb módszer de kíváncsi lennék hogy van e értelme így elkezdeni vagy ez így magántanár nélkül nem? Én a szókincsre helyezném a hangsúlyt mert szerintem úgy már a nehezebb nyelvtant sokkal könnyebb lenne megérteni,alkalmazni ha nagy lenne a szókincsem

2017. nov. 6. 22:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Melyik 11 osztályba jársz? A 7.C-be, a 8.D-be, a 10.A-ba, stb.?


11. osztályos vagy.


Ne filozofálj, hanem csinálj meg egy feladatsort most rögtön, akkor majd látod, hogy hány százalékra vagy képes. Ha kettesre se tudod megírni már most, akkor felejtsd el.

2017. nov. 7. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szerintem lenne esélyed, feltéve, ha tényleg mindennap gyakorolsz 1 órát minimum azért.Én is tanultam ebből a könyvből (is), de nekem őszintén szólva nem tetszik, mert nincs benne annyi gyakorlás, ami kéne.Persze, ha kiegészíted egy direkt nyelvtani gyakorlatos könyvvel, az úgy működőképes. Én a Schrittéből tanultam, nekem az tetszett a legjobban az összes nyelvkönyv közül, amiből eddig tanultam.

Szókincsre nagyon rá kéne gyúrni az biztos. Naponta tanulj meg 5-10 szót ( persze, ha úgy érzed mehet több is, de szerintem érdemesebb kisebb adagokba tanulni)

Nyelvtanra is igen rámennek emelten, eléggé képben kell lenni azért (vonzatok, igék megfelelő alakja..stb)

Hallásértést is érdemes nyomatni filmekkel,mesékkel,rádiós műsorokkal vagy akármivel.

Levélnél is nagyon megvan lőve az ember, ha nincs megfelelő szókincse, tehát nagyon hangsúlyozom a szavak tanulását. Olvass szövegeket és ha nem értesz egy szót írd ki és utána értelmezd újra a mondatot. Elején elég szar, hogy fél percenként szótáraznod kell, de idővel már egyre többet fogsz megérteni és jó érzés lesz!! :)

Gyakorolj előző évi érettségiket, de csak akkor, ha már vagy egy olyan erős B1 szinten, mert akkor már ha hibázol meg is érted, hogy miért.


Ha gondolod írj én nagyon szívesen segítek nyelvtani magyarázatokba meg akármibe! :)

2017. nov. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nézz át minden héten egy-egy új nyelvtani részt. (Nem tudom, melyik tankönyvet használjátok, de általában minden fejezet végén van nyelvtani összefoglaló. Használd!) Oldd meg hozzá a nyelvtani gyakorló feladatokat.

Ismételd, tanuld újra a szavakat!

2017. nov. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!