Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A spanyolban hogy van ez a...

A spanyolban hogy van ez a "dela" és "del"?

Figyelt kérdés
Pl. a fej részei - las partes dela cabeza. Viszont a test részeinél már las partes del cuerpo van. Gondolom maga a 'de' azt jelenti hogy valaminek a valamije és attól függően dela vagy del, hogy az a "valaminek" (ez esetben test vagy fej) milyen a neme.. Jól értelmezem? (Még csak kezdő vagyok, alap szavakkal kezdtem a tanulást, a nyelvtanba nem folytam még túlságosan bele, azért nem értem pontosan).
2017. nov. 14. 20:38
 1/7 A kérdező kommentje:
Illetve hím és nő neme csak olyanoknak lehet mint pl. az állatok, emberek..stb. de az hogy a szem pl. el ojo (tehát hím nemű) ez nem változhat, ugye?
2017. nov. 14. 20:41
 2/7 A kérdező kommentje:
Az előzőben lehet hogy kicsit félreérthetően írtam: tehát pl. macska - el gato. Ez ugye hímnem. De ha tudjuk hogy lány akkor mondhatjuk hogy la gata, nem? Vagy ez nem változhat mert van a lány macskára külön szó?
2017. nov. 14. 20:56
 3/7 anonim ***** válasza:
41%

Az élőlények esetében változhat a nem, az élettelenek esetében állandó.

A "del" birtokos azt jelzi, hogy az utána írt főnév hímnemű, a "dela" aa nőnemű főnevek elé kell.


Pl:

La cabeza del gato (híím macska feje)

La cabeza dela gata (nőstény macska feje)

A birtokosok tehát jelzik az utánuk következő szó nemét.

2017. nov. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Na, kétszer is leírtam egy l-lel, de kettővel kell a nőnemet!
2017. nov. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
88%
Spanyolban de la ès nem dela. A nônem della az olasz ès nem spanyol.
2017. nov. 15. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
41%
Hű, bocsánat, akkor hivatalosan is elkezdtem keverni a kettőt. Nem sok lehetőségem van használni őket sajnos...
2017. nov. 15. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Estádio de Felchút ***** válasza:
82%

Keveritek a spanyolt és az olaszt.


Olasz:

di + la = della (donna)

di + le = delle (donne)

di + il = del (padre)

di + i = dei (padri)

di + gli = degli (specchi)

di + l' = dell'(acqua)


Spanyol:

de + el = del (camarero)

de + los = de los (camareros)

de + la = de la (noche)

de + las = de las (noches)


Portugál:

de + o, os, a, as = do, dos, da, das

2017. nov. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!