Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen módszereket ajánlotok...

Milyen módszereket ajánlotok angol szó/kifejezés tanulásra?

Figyelt kérdés
Költözés miatt új suliba kerültem, ahol első nyelvnek muszáj az angolt tanulni és nekem eddig a német volt az. A tanár leginkább szókincsre megy. Milyen módszerekkel tanuljak, esetleg tudtok olyan oldalt vagy valamit, ahol megtalálhatok a leggyakrabban használt szavak?

2017. nov. 19. 16:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Sokan szeretik a szókártyákat - nálam egy-egy számonkérésre bevállt, amúgy sajnálom rá az időt.
2017. nov. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
#1 Miért sajnálod rá az időt?
2017. nov. 19. 17:37
 3/7 anonim ***** válasza:
#1 Szóval miért sajnálod rá azi dőt?
2017. nov. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

1-es vagyok, bocs, de nem életcélom itt lógni, főleg nem vasárnap este. - Azért, mert legtöbbször meg tudom tanulni őket párszori átolvasással, ami sokkal kevesebb idő, mint kivagdosni a papírkákat, megírni mindkét oldalukat stb.

De azért volt, amikor én is csináltam, amikor 400-500 szóból volt számonkérés, ilyenkor könnyen el lehetett választani a már megtanult szavakat azoktól, amiket még át kellett ismételni.

2017. nov. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ja én nem vagdosnám. Rendeltem egy olyat, hogy 800 leggyakoribb szó kezdőknek. (kezdő vagyok még)
2017. nov. 20. 15:29
 6/7 anonim ***** válasza:

#1 Nem mondod komolyan, hogy 2017-ben papír szókártyákkal szórakozol, amikor ott az Anki meg a Memrise!


Kérdező: Anki SRS applikáció. [link]

2017. nov. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Hannazs válasza:
A Quizlet is nagyon hasznos kis app.Nyugodtan próbáld ki.Nem fogsz csalódni!😉
2017. nov. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!