Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan kell értelmes angol...

Hogyan kell értelmes angol szöveget írni szótár segítségével, mire kell figyelni? Hogy kell kiindulni?

Figyelt kérdés

2017. dec. 3. 20:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Elöször megtanulod a nyelvtani szabályokat és utána tudsz valamit kezdeni, ha csak szavakat teszel egymás után, abból sosem lesz értelmes szöveg!
2017. dec. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
46%
Úgy hogy tudsz angolul.
2017. dec. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Attól is függ, hogy konkrétan milyen szövegről van szó, de szerintem az a lényeg, hogy elsőre gondold végig, hogy mégis mit szeretnél megfogalmazni. Akár egy komment, akár egy üzenet, akár egy levél vagy egy cikk stb., szerintem célszerű fejben megtervezni, hogy miből és hogyan fog felépülni, milyen célod van vele, milyen hagvételű legyen stb, esetleg levélnél a formai követelményeket. Én úgy gondolom, hogy ezt mind angolul célszerű, felírhatsz akár címszavakat is stb., de ne az legyen, hogy szépen megírod magyarul és utána megpróbálod lefordítani mert az sokkal bonyolultabb... Próbálj meg mindent egyedül kitalálni, megfogalmazni, összerakni és a szótárhoz inkább csak akkor nyúlj, ha valamiben nem vagy biztos és le szeretnéd ellenőrizni vagy egyáltalán nem jut eszedbe egy olyan kifejezés, amit fel tudnál használni. Szerintem a szótárazásnál általában az a probléma, hogy a szavaknak több jelentése is van, más-más helyzetben használják őket stb., és erre nem mindenki figyel oda vagy esetleg nem ismeri a jelöléseket és nem jól használja a szót stb., valamint gyakran olyan szavakat is kiírnak az emberek, amiket soha életükben nem hallottak/láttak és nem biztos, hogy az a legjobb kifejezés mert túl mesterkélt, túl mű vagy egyszerűen csak nem illik bele a szövegükbe.

Ugyanakkor az tény, hogy ömagában egy szótár nem nagy segítség, valamilyen szinten ismerni kell a nyelvet, a nyelvtant.

2017. dec. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!