Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a jobb? Egy idegennyelvet...

Mi a jobb? Egy idegennyelvet magas szinten beszélni, vagy kettőt közepesen?

Figyelt kérdés
Bárki tapasztalatát, véleményét (lehetőleg indoklással) szívesen fogadom!

2017. dec. 9. 13:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Angolt nagyon jól és még egyet közepesen. Ezzel a legtöbb területen elégedettek már, persze ha különleges nyelven akarsz műfordító lenni, akkor az más, de alapvetően kb. ez az elvárás a munkaerőpiacon.
2017. dec. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
28%
az angol felső a mai világban már alapkövetelmény
2017. dec. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
83%
Ketto kozepesen, mert a mar meglevo kozepes tudast konnyebb felfejleszteni, mint valamit a nullarol tanulni.
2017. dec. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
48%
Én egyértelműen az egyet jól elvet vallom. Már csak azért is, mert a legtöbb helyen ma, ahol idegen nyelvű környezet van, sokkal jobban megállja a helyét egy magabiztos, helyes nyelvtudás helyes szókincshasználattal. Én azt tapasztalom legalábbis, hogy ha angolul tudsz, akkor a második nyelvet nem nagyon használják. Se magánéletben, sem munkában, így elfelejti az ember, arról nem is beszélve, hogy ahol például én dolgozom, hiába a második nyelvtudásom, ha egy céggel a hivatalos nyelv az angol, a más nyelven történt levelezések nem lennének érvényesek (én lengyelül beszélek, és hiába egy lengyel cég, ha a főnökeink nem beszélnek lengyelül, akkor angolul kell és kész, maximum a konferencia szünetben lehet bevágódni vele.)
2018. jan. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!