Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek megeri angolbol...

Szerintetek megeri angolbol nyelvvizsgaznom?

Figyelt kérdés
Mar egyetemista vagyok de kozepsuliba csak a B2-t csinaltam meg, azota nagyon sokat fejlodtem. Beleneztem most egy TELC C1-be es mindent gondolkodas nelkul megertek. Szerintetek megeri most nyelvvizsgaznom? Van egy masik nyelvbol C1-em, szoval a diplomahoz mar nincs hozza szuksegem,max erasmusnal lenne plusz pont. Esetleg ez jelenthet valami pluszt az oneletrajzomba vagy inkabb ne koltsek feleslegesen penzt ra?
2017. dec. 21. 13:46
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
Az önéletrajzban jól mutat. Nem egy nagy összeg, szerintem csináld meg! De arra figyelmeztetlek, hogy a "mindent gondolkodás nélkül megértek" még nem feltétlenül jelent sikeres vizsgát.
2017. dec. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%

Igen, meg. Magyarországon soha se elég a papírokból, meg mondani mondhatod, hogy megy neked az angol majdnem anyanyelvi szinten, tarthatsz kis előadást is, de a legtöbb helyen kell az "igazolás" is róla.


Meg, ha jól tudom, az állam 30k-ig visszatéríti a vizsga díjat, de ennek nézz utána.


Amúgy, ha külföldön szeretnél majd munkát vállalni, a B2-re nagy ívből sz*rni fognak. Nekem B2 telces komplex angolom van, kutyát se érdekelte Londonban. Tapasztalatból mondom.

2017. dec. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Es ha kulfoldre akarnek menni akkor milyet eri meg? Vagy inkabb varjak amig eldontom hogy hova mennek mesterre es csinaljam meg elotte? Csak igy akarhova megyek allasinterjura, mindenki azt gondolja hogy a masik nyelvet beszelem jobban, pedig nem.. :D
2017. dec. 21. 14:39
 4/7 anonim ***** válasza:
76%
Ha olyan tanúsítványt akarsz, aminek rangja van, csinálj Cambridge nyelvvizsgát! De az nem olcsó, és készülnöd is kell majd rá.
2017. dec. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Minden hozzászólás le lett pontozva... De legalább egységesen értelmetlenül. :D
2017. dec. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha külföld, akkor CAE/IELTS/TOEFL közül valamelyik. IELTS és a TOEFL két év után elévül.
2017. dec. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint csakis minimum C1-es nyelvvizsgának van értelme. Most vagy beszélsz egy nyelvet normálisan, vagy nem, de az ilyen középfokkal meg alapfokkal kitörölheted a segged, mikor nem tudsz egy anyanyelvi beszélővel gördülékenyen kommunikálni. Én épp ezért bármilyen nyelv tanulásába is kezdek bele, mindig a felsőfokú szint a cél, anyanyelvihez lehető legközelebbi.


Megéri letenned egy C1-es vizsgát, de ahogy már írták, nemzetközileg elismert nyelvvizsgát tegyél, ha már egyszer költesz rá.

2017. dec. 23. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!