Biológiai szak?

Figyelt kérdés

Az ELTE-re szeretnék jelentkezni, de most valójában bármelyik egyetem biológiai szaka érdekel. Csak szeretnék hallani kicsit a képzésről, hogy milyen is. Mennyit kell tanulni, mennyire nehéz... stb. Tudjátok ezeket az alap kérdéseket. U.i. Még valami azt szeretném kérdezni, hogy szakosodásnál csak egy felé lehet szakosodni?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2017. dec. 29. 07:21
 1/9 anonim ***** válasza:
15%

sokat

1

2017. dec. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

En az ELTE-n vagyok alapkepzeses. Nagyon szeretem, most van az elso vizsgaidoszak es hat nem kebeset kell tanulni.. De ez minden egyetemen igy van. Az atlag csuszassal vegzi ez az alapkepzest, tehat nem biztos, hogy 3 ev alatt elvegzed a bsc-t. Meg uj tanrend van most es kicsit megvarialtak par dolgot, kevesebb orank van sokkal, tehat joval kevesebb idot toltesz bent az egyetemen, de ugyanannyi a tananyag, amit igy neked kell onalloan otthon megtanulni. Ev elejen rogton az elso heten 2 kriterium targybol kell zh-t irni, amik akkor telinthetok teljesitettnek, ha 70%-osak, erre a ket tantargya ket feleved van, hogy teljesitsd (tehat nem baj, ha elsore, vagy masodikra nem megy), de ha nem sikerul, akkor nem folytathatod tovabb ott a tanulmanyaidat. Ja es meg annyit irnek, hogy az elso felev az pocsek, szinte alig van bioszos tantargy, ott csak a kiegeszito targyal vannak, rengeteg kemia, kis matek, info, fizika.. De utana mar szinte vaak bioszos targyak lesznek es tenyleg csak a hozza kapcaolodo mas tantargyak.

Tenyleg nem egyszeru, sot sokszor eleg kemeny, de en peldaul nagyon szeretem, es szerintem megeri.

Remelem segitettem :)

2017. dec. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, és igen segítettél. Az a két kritérium tárgy a biosz és a kémia? Én úgy tudom hogy év elején van egy felmérés, és ha azon nem mész át, akkor ilyen felzárkoztató órára kell járnod. A másik, hogy én utoljára két éve tanultam kémiát, mert csak a biosz faktot vettem fel. Érdemes lenne az egyeten előtt elmmenem akkor egy tanárhoz? És van még egy kérdésem. A fizika nagyon nehéz? Olyan négyes voltam belőle mindig, de nem épp abbó vagyok a legjobb.
2017. dec. 30. 09:59
 4/9 biomókus ***** válasza:

érdemes augusztusban átnézni az anyagot, a beiratkozás után írod meg. Ha nem sikerül, a krit órák egyáltalán nem vészesek, megadják a jó alapot. (kémiakriten nagyon jó és kedves tanárok vannak, a bioszkrittel annyi volt a gond, hogy túl sokan voltunk a teremben) ((+1 a bioszkrit zh valahol megvan, ha esetleg érdekel, keress rám:D))


az alap fizika óra nem vészes (fizika I/II), de volt fizikai-kémia is, ami a szak 80%ának rémálom (nem tudom, hogy a jelenlegi átalakításnál megmaradt-e), a biofizika kötvál, az még érdekes is volt és nem nehéz a vizsga, viszont a fizkémre érdemes rágyúrni (megérteni leginkább), mert biokémián jócskán visszaköszön.

2017. dec. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 biomókus ***** válasza:

megnéztem a tanrendet, hát durván átreformálták. Nem láttam fizkémet, de ami a következő generációnak egy hatalmas megkönnyebbülés, hogy szigorlatok sincsenek már.

Így látva a tanrendet, kicsit elszomorodtam, hogy nem 5 évvel később születtem.

2017. dec. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Azt nagyon megköszönném, ha megmutatnád. Ha nem baj rád írnék privátban, mert nem sok mindent tudok a szakról és jó lenne egy kicsit többet tudni róla, meg persze magáról az Elte-ről is, hogy milyen is ott tanulni.
2017. dec. 30. 14:46
 7/9 biomókus ***** válasza:
az a baj a refomrral, hogy nem tudod mi lesz utána. A 2017-esek a kísérleti patkányok, ők tudnának pontos válaszokat adni a kérdéseidre. Én majd csak néhányra. Ha látom, hogy melyik tanár tanítja, akkor tudnék pontosabban válaszolni
2017. dec. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Aha értem, azért köszönöm.
2017. dec. 30. 14:57
 9/9 anonim ***** válasza:
A masodik valaszolo vagyok! En kiserleti patkany vagyok sajnos. Ha ram irsz, tudok kuldeni tanrendet meg minden cuccot amit tudni kell :)
2017. dec. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!