Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Fel lehet készülni otthon...

Fel lehet készülni otthon felsőfokú angol nyelvvizsgára? Ha igen, hogyan? Aki úgy tette le a vizsgát az tudna néhány tippet adni?

Figyelt kérdés

2018. jan. 8. 17:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Röviden: nem. A nyelvtan/szövegértés/gyakorlati írásbeli (levél) részre fel. De a szóbelihez olyan beszélgető partner kéne aki igen jól vágja az angolt. Felsőfoknál már nem azt várják, hogy valami betanult szöveget mondj vissza nekik. Legalábbis nekem ezek a tapasztalataim . Persze ez nyilván függ a vizsgahelytől is..
2018. jan. 9. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
19%
NE figyelj oda az előzőre. Nem is járt azon az úton és mégis úgy mondja, mintha jobban tudná mint mindenki más. ÉN vagyok rá az élő példa, hogy igenis LEHET! Általánosban nem tanultam angolt, de egy nap elhatároztam hogy akarok. Otthon tanultam az interneten. Egy kis hobbim volt (és még mai is) és nem is érdekeltek olyanok hogy nyelvvizsga. Egyszerűen néztem a youtubereket és mintha ott éltem volna, szépen hozzászoktam a nyelvhez. Nem érdekelt egy idő után a nyelv, ha valamit nem ertettem, egyszerűen kikerestem a google fordítón, megnéztem a szót és ennyi. Sosem tanultam. Még csak nehezemre sem esett, mert egyszerűen nekem ez egy hobbi volt, amit nagyon élveztem. Mások véleménye meg nem érdekelt sosem. Itt egy élő példa arra is hogy jó eredményhez nem kell néha sok munka. Totál agymosást idéző mondás ez. Még csak nem is igaz. Néha. Tehát pár év eltelt. És kilencedikes lettem. (Kaptam egy roha** undorító angol tanárt aki flegma volt, mindenkinek leépítette az önbizalmát, idegesítő is volt s még a mai napig is azt kíván bár halna meg)Első gimis évem első hónapjában a legelején elmentem megcsinálni a felsőfokú angol szóbelit. És most figyelj. Semmit nem készültem rá. Abszolút semmit. A nyelvvizsga elötti napon írtam 5 perc alatt egy “bemutatkozós szöveget” a laptop worldjében, amiben megemlítettem hogy szeretek olvasni meg hogy hol élek. Többet nem irtam. Este volt és álmos voltam, meg nagyon nem érdekelt. Totál stresszmentes voltam. Tudtam hogy király vagyok. Bementem 15 évesen interneten szedett tudással, semmi hivatalos információforrással mint hogy az angol nyelvtan szerkezete, és elsőre kb 70% osra sikerült. Ja és elte origót tettem le, amire azt mondják hogy a legnehezebb. Menőbb nem is lehetnék. Egy tipp: legy tisztában azzal, hogy király vagy. Az önbizalomból sosincs elég. SOSE hallgass a tanárokra, akik osztják a filozófia hülységüket. Elvégre komolyan? Pont ők okoskodnak akik egy tanári karnál tovább nem jutottak az életben? Ha észreveszed, az iagzán sikeres emberek és a tanarok velemenye szinte mindig más. Nem ok nelkül. Mind agymosottak és azt hiszik hogy ők tudják az élet kérdéseire a választ. Pl sose hidd el hogy”kemeny munka nélkül nem jutsz sokáig” erre én vagyok a példa hogy de, tudsz, meg még a tobbi sikeres emberek is ezt mondják. Olvastam őket. Meg meg a tippeik hogy ne legyél más. Ooo de bébi legyél más és légy önmagad, fedezd fel magad és légy rá büszke hogy nem mások hülyeségeit követed! Tehát vissza a sztorira. Az angol tanárom szerint én öntörvényű vagyok mert tudom hogy a tanítása nem segít semmit és le is húzza az önbizalmad, plusz a mentális épséged. Ez az amikor a tanár ad egy lapot szöveggel es tanuld meg, nem tanultam meg. Kimentem és válaszoltam a kérdéseire az ÉN szavaimmal. Azt mondta csak azért ad kettest mert tudtam válaszolni a kérdésire de semmit nem mondtam ami a lapon volt. Tudod mit? Ok. Inkább leszek kettés évvégén egy csomó egyessel de én igenis küzdök azért amiben hiszek. És nem érdekelnek mások véleményei emiatt. Már megkaptam hogy hülye vagyok, hogy nem akarok fejlődni, hallottam másokat istenemezni lenéző hanggal amikor megmondtam a tanárnak hogy inkább az egyes mint hogy én ezt megtanuljam. Ooo. Most vettem az észre. Totál letértem a válaszról a kerdésedre. Bocs. Heh. A lényeg az az hogy higgy magadban es amiben hiszel, ne erdekeljenek másom velemyényei. Ha bánatak emiatt, az többet mond el róluk mint rólad. Sőt rólad semmit nem mond amíg tudod magadban az igazat. Ez nagyon fontos a nyelvvtanulásban is. Novemberben vagy októberben semmi ujjat nem tanulva a suliban elmentem megcsinálni az írásbelit is. Hej. Ezt figyuzd. Semmit nem készültem. Najoo, de. Irtam egy szem levelet. És kesz. Bementem és ez is sikeres lett. Váó. Túl jó vagyok. Persze én is hibázok néha beszedben, de az interneten megtanultam, sőt ezzel a tudással fejlődtem hogy hibázni a legjobb dolog! Mert ha hibázól megprobáltad és erre büszke lehetsz, es utána kijavítanak. Kedvesen. Persze nem a tanárok, azok adnak egy egyestk megmondják hogy hülye vagy, megmondják hogy ügy tűnik még van mit fejlődnöd, megölik az értékeidet stb. Tudod, csak a szokásos. De a valo életben kedvesen javítanak ki, megertenek, bíztatnak es csodálnak amiert ott vagy ahol. És ezt tapasztalatból mondom. Nekem személyesen az igazgató mondta, hogy ilyen fiatalon hihetetlenül ritka az akinek felsőfokúja van angolból es középfokú németből és hogy legyek tisztába ezzel. Inkább hallgatok rá mint hogy egy tanárra aki semmit sem ér. Még csak emberlieg sem. Szóval hibázz büszkeséggel! De azért a vizsgágon ne tul sokat. Ja és beszélj, ha tele vagy hibakkal ha nem. Ez is fontos nyelvvizsgán meg a való életben is. Addig amíg a lagjobb formádad adod nincs mitől félned. Csak a bukástól, de hej. Ez csak egy vizsga, más máskor megpróbálod, mikor jobb leszel. Én sem féltem. Csak egy kicsit mikor várnom kellett hogy behívjanak, de az mindenkinek stresszes. Olyan érzés mintha behívnának kivégzesre. De aztán beültem, megnéztük hogy az adataimmal minden oké, aztán elkezdtük. Es en megnyugodtam. Mert hittem es mindig hiszek magamban, ha egy csalódás vagyok ha nem. Aztán elmentük hamburgerezni majd visszamentem hallásrtésre. Persze jól ment. Egyértelműen. Latod hogy írok magamrol? Teljes magabiztosággal es büszkeséggel. Pedig napi szinten megkapom a suliban hogy béna vagyok, gunyt űznek belőlem mert “más” vagyok mint ők. Bocs hogy nem vagyok olyan másokat követő lúzerek mint ti es küzdök azert amiben hiszek. Tudjátok kemény munkával megérik majd a gyümölcse. Kemény küzdok de egy nap meglesz ám a gyümölcse. Bízz magadban! Mert egyedül vagy! Senki sincs melletted. És csak azok fognak a legjobban kioktatni akik még csak nem is hasonló úton jártak mint te. Mintha tudnának bármit is. MOSOLYOGJ és légy tisztába azzal hogy meno vagy. Lehet hogy nem másoknak de nem is nekik akarsz meno lenni, hanem magadnak daaa. Ezeket itt mind használhatod nyelvtanuláshoz és nyelvvizsga készüleshez. A végén én már csak annyit mondok hogy kezdd el járni a magd útját és minnél jobban bántanak es minnel többen mondják a szembedbe vagy a hátad mogött hogy hülye vagy, béna vagy, rosszul csinálsz mindent, öntórvényű vagy, minnél jobban néznek le rád, annál jobban csinálod. Annál tobbet érsz. MINT ÉN A NYELVTANULÁSSAL! Most más mindenki azt mondja nekem amiket az elöbb mondtam, de jajj ki is csinált egy felső fokú nyelvvizsgát abszolut 0% tanulás a felkeszüléssel? Én. Higgy magadban. Mert túl jó vagy ahoz hogy bárki is megértsen. (Ezeket itt mind használhatod nyelvtanuláshoz és felkészüléshez is magaddal otthon.)
2018. jan. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
31%
Mellékesen, ha nyelvvizsgára akarsz menni, nem kell tanár, meg ilyesmi. Ki kell töltened a nyelvvizsga jelentkezési lapot, nekem az elte origóét kellett és elküldöd a pénzzel ahova kell. Aztán kapod az emaileket, hogy mikor, hol lesz stb. Legalábbis valahogy igy van.
2018. jan. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

#2es írt egy használhatatlan litániát! A magyar se megy neki alapfokon nemhogy az angol felsőn!

Nem tudsz felkészülni, kell egy partner (tanár) akivel tudod az élő nyelvet gyakorolni. Yt videókat hallgatni édeskevés!

2018. jan. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
85%

Első vagyok

Eddig két felsőfokú (angol német), ebből egy szaknyelvi is (angol) és egy középfokú (latin) nyelvvizsga van a hátam mögött. Szerintem tudom miről beszélek. Tanár nélkül is át lehet csúszni egy nyelvvizsgán de ha az a cél, hogy felsőfokon beszéld azt a nyelvet kell egy beszélgető partner akivel tudsz gyakorolni vizsga előtt. Vizsga után meg azért, hogy ne felejtsd el.

2018. jan. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!