Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Origo angol középfokú szóbeli...

Origo angol középfokú szóbeli nyelvvizsgáról mesélnétek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Aki volt nemrégiben origo angol középfokú nyelvvizsgán az mesélne kicsit a szóbeli részéről? Milyen volt,miket kérdeztek,érthetően beszéltek-e,mennyi ideig tartott? Mindent amit csak tudtok. Örülnék a sok válasznak,hamarosan szóbelizek és kíváncsi vagyok mire számítsak.

2018. jan. 13. 13:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Decemberben voltam. Önállóan készültem fel, nem jártam tanárhoz.

3 része van, de ezt gondolom tudod.

Bemégy, adminisztráció stb. Tételhúzás, aztán két képet húzol abból választasz egyet és egy szituációt is húzol. Ezt leadminisztrálják, aztán kezdik.

Először magadról pár szó, bemutatkozás, majd finoman ráterelnek a húzott tételre. Ilyen beszélgetés jellege van ennek a résznek inkább.

Képnél ami eszedbe jut a képről mondhatod, itt inkább hagynak beszélni hosszabb ideig.

Szituáció, ez szerintem a leggázabb rész, de itt is segítőkészek voltak.

Ketten vannak bent, egyik pontoz, a másik beszélget veled. Kb. 20-25 perc az egész, de akkor ott persze totál elveszted az időérzéked.

Amint lemegy az utolsó vizsgázó nem sokkal később kiteszik a szóbeli pontjait az ajtóra.

Labornál két feladat volt, egy 20 és egy 5 pontos. Erre sokat lehet gyakorolni.

Dec. 29-én tették fel az eredményeket.

2018. jan. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A januárin voltam. Nagyon izgultam, de visszagondolva nem kellett volna. Bementem, egy kis adminisztráció volt magyarul, aztán elindítottak egy diktafont rámondták a nevem, a dátumot. Húztam egy tételt, két kép közül választottam egyet és egy szituációt is húztam. Ketten vizsgáztattak, egy nő pontozott egy úr pedig vizsgáztatott. Egy általános beszélgetéssel kezdtük majd rávezetett a témára. Ezt követte a képkifejtés, ahol hagyott önállóan kibontakozni, csak 1-2 kérdést tett fel. A szituáció is jó volt. Kb. 20 perc volt.



Sok sikert!

2018. jan. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Azt elmondanátok még,hogy milyen tételt húztatok,milyen képek voltak és ugy körülbelül mi volt a szituációban?
2018. jan. 16. 18:36
 4/5 anonim válasza:

Én is januárban voltam komplexen. A szóbeli részét nem igazán vàrtam, de így utólag nagyon jó volt. Sokkal nehezebbre számítottam.

Miután bementem, végig angolul folyt az egész, nekem még az adminisztráció is. Valóban úgy van, hogy kihúzod a tételeid, a szituációd, majd 2 képet, amiből egyet kell választanod, utána kezdődik úgy igazából. Az irànyított beszélgetés során, ami a legelső volt, először magamtól beszéltem pár mondatot, de utána teljesen általános dolgokat kérdeztek. Utàna szép lassan rávezettek a tételemre. Közösségi közlekedésről kellett beszélnem és még valamiről, amire valljuk be őszintén nem teljesen emlékszem, mert nem érintettük hosszan. A két kép közül amiket húztam, az egyiken egy közúti baleset volt, a másikon emberek egy szobor/vízesés előtt. Az utóbbit választottam és az utazás/nyaralás témakörről beszéltem. Ehhez kapcsolódóan nem is tettek fel kérdéseket. Az utolsó részben, a szituációs feladatban egy lakàsavató partihoz kellett tanácsokat adnom egy külföldi barátomnak.

Számomra teljesen pozitív élmény volt, a vizsgàztatók nagyon kedvesek és segítőkészek voltak, végig érthetően beszéltek. Maximum 25percig tart.

A labornál is teljesen érthető volt mindkét szöveg, nem igazàn volt háttérzaj vagy bármi olyasmi ami akadályozta volna a megértèsét.

Ha esetleg még mindig maradt volna kérdésed, tedd fel nyugodtan, aztán sok szerencsét, nem kell ám aggódni rajta, egy kellemes beszélgetés lesz az egész.

2018. jan. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Ha jól rémlik a család témakört húztam, de ezt érintve beszéltünk kb. mindenről munkamegosztás otthon gyereknevelés, napi rutinom otthon, okostelefonok stb. A képem egy fiatal pár volt egy étteremben, amin a pasi okostelefonozott, a nő meg nagyon unta ezt. A szituációm meg az volt, a mellettem építkeznek és a lakóközösségem nevében beszélnem kellett az építkezés vezetőjével, hogy ünnepnapokon, hétvégén, meg késő este ne végezzenek hangos munkákat.
2018. jan. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!