Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Írnátok nekem egy 10-15...

Írnátok nekem egy 10-15 mondatos e mailt németül?

Figyelt kérdés
Az e mailbe ezeket kell leírnom: eine schöne Stadt / hohe Berge / ein langweiliger ausflug / ein interressantes Museum / eine alte Kirche / ein alter Bus

2018. jan. 16. 14:52
 1/5 anonim ***** válasza:
11%

Liebe Sabine,


am Wochenende bin ich in Luzern gereist. Die schöne Stadt liegt an dem Ufer des Vierwaldstättersees.

Zuerst habe ich in der Stadt spazierengegangen. Ich habe die Altstadt gesehen. In dem alten Kirche hat geschlossen. Ich habe ein interessantes Museum auch gesehen. Die "Shoppingstrasse" (als Váci utca bei uns) war die langweiliger Ausflug.

Am Nachmittag bin ich in der Museggmauer gegangen. Das ist eine "Burg" über den Stadt. Ich habe die hohe Berge gut sehen gekonnt.

Am Abend habe ich nach Hause gefahrt... na, ja, mit einen altem Bus.

2018. jan. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Freundliche Grüsse,


deine Biggi.

2018. jan. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
gareist helyett gefahrt.
2018. jan. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Az előző válaszoló szép e-mailt írt,kicsit kijavítanám. :)


Én "nach Luzern"-t használnék,mert ez jelenti azt,hogy Luzernba utaztam. Az "in Luzern" valami olyasmi jelentéssel bír,hogy "Luzernben" utaztam,ami kicsit érdekesen hangzik,a német nyelvben főleg.

In dem alten Kirche helyett pedig in der alten Kirche. Itt csak annyi a gond,hogy a templomnak "die" a névelője. A mondattal nem igazán tudom mit akar mondani,mert ez így azt jelenti,hogy "a régi templomban bezárt". Gondolom azt akarta kifejezni,hogy ott végzett a sétával. Ez esetben én így fogalmaznék "Mit der alten Kirche habe ich meinen Spaziergang geschlossen." :) "als Váci utca" helyett "wie Váci utca/Strasse".

Aztán a változatosság kedvéért az "Am Nachmittag" kezdetű mondatban a mondat utolsó szavát "gegangen" szerintem cseréld ki "gewesenre". Szebben hangzik.

Következő mondat. Ha ez a bizonyos vár a város felett van akkor az nem "über den Stadt" hanem "über der Stadt" mivel a városnak "die" a névelője.

Végül az utolsó kis simítás. "Mit einen altem Bus" helyett "mit einem alten Bus". Kis Dativ. Amúgy szép kis szöveget írt az előző válaszoló,remélem nem haragszik,hogy kijavítottam. Ha pedig nem kell ilyen helyesen megfogalmazni,akkor bocsi. :)

U.i.: talán én is vétettem egy-két hibát:D

2018. jan. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok, köszi a javítást, meló előtt írtam gyorsan és nem néztem át, mielőtt elküldtem...


:D

2018. jan. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!