Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mik a leggyakrabban használt...

Mik a leggyakrabban használt szavak angolban?

Figyelt kérdés
Meg szeretnék tanulni angolul, viszonylag jól. Tehát nem csak azt, hogy pl. hogyan kell egy pohár vízet kérni, hanem társalgási szintig szeretnék eljutni, illetve meg szeretnék érteni hosszabb egybefüggő szövegeket is, hogy pl. könyveket is olvashassak angolul. Az alapokkal nagyjából tisztában vagyok, de a szókincsem az nagyon kicsi. Erre akkor döbbentem rá, amikor egy sorozatot angol felirattal próbáltam nézni, de alig értettem belőle valamit. Szóval mik a leggyakrabban használt szavak angolban, amiket először meg kell tanulnom? Nincs erről valamilyen lista?
2018. jan. 19. 12:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hogyne lenne.

1000-es lista: [link]

2000-es lista: [link]

3000-es: [link]

De nem lehet 1000-2000-3000 szót egy listáról bemagolni. Szótározd a filmfeliratokat. Annyiszor, ahányszor csak érdekel a jelentésük, mindaddig, amíg bele nem másznak a fejedbe. Hosszú távra megjegyezni azt lehet, amihez közöd van.

2018. jan. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget!

És igen, igazad van. Tudom, hogy úgy a legjobb tanulni, ha használom is, de úgy nagyon rossz elindulni, hogy csak pár száz szót tudok. Először magolással meglátom meddig jutok. Végülis a 150 rendhagyó igét is magolással tanultam meg.

2018. jan. 19. 12:49
 3/5 anonim ***** válasza:
2018. jan. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
and, if, said, so, like és társaik
2018. jan. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
3-as, nagyon tetszik, amit ez a pasi a belinkelt szövegben meg az oldalán található videóiban is kifejt. Sajnos ez a kisebbség. Én iskolai tanár vagyok, és pontosan tudom, hogy amit csinálunk, az úgy rossz, ahogy van, de nem tudom megváltoztatni a tankönyv- és számonkérés-központú rendszert. Én már ott tartok, hogy egyáltalán nem kéne angol nyelvnek mint tantárgynak szerepelnie a középiskolában, mert az úgyis ragad. Sokkal hatékonyabban, mint a mesterségesen lelassító tankönyv és munkafüzet(hiszen minél többet veszel belőle, annál több pénzt hoz a kiadónak és nyelviskoláknak).
2018. jan. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!