Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen tanácsokat tudtok...

Milyen tanácsokat tudtok mondani középfokú olasz szóbeli nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés

1 hét múlva nyelvvizsgázok olaszból. (origo)

7 éve tanulom a nyelvet, viszont nagyon izgulok. Végig 5ös voltam a suliba, mégis úgy érzem, hogy el fogom bénázni.

Az egyik ismerősöm ma volt alapfokon és azt mondta, hogy igen nehéz volt. (ő 4es olaszból) 70%-ot ért el.


Mit javasoltok? Mit gyakoroljak, mit nézzek át?


2010. jún. 5. 17:43
 1/5 A kérdező kommentje:
az kimaradt, hogy 14/f
2010. jún. 5. 17:45
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

középfokon annyi a lényeg, hogy folyamatosan beszélj. nem baj, ha van benne pár nyelvtani hiba, elfelejtesz melléknevet egyeztetni ilyenek...

nekem van középfokúm olaszból, ha valami konkrétabb kérdésed van nyelvtannal kapcsolatba, vagy csak gyakorolni akarsz, akkor kérdezz, v irj mailt.

2010. jún. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem az a lényeg hogy előző nap nézzél valami filmet olaszul, utána(a szóbelinél úgy szokott lenni hogy van egy párod akivel beszélgetsz meg van egy prezentáció nem?) már mielőtt bemész a szobába olaszul beszélsz valakivel hogy rákattanjon az agyad. És bár lehet hogy ezt könnyű mondani és nehezebb csinálni, de szerintem találj ki valami szöveget különböző témákra pl: család, válás, sport, utazás stb. (persze még a vizsga előtt jóval) és a vizsgán meg csak át kell majd alakítanod ezeket a szövegeket a témához megfelelően. Remélem érthető ahogy leírtam :)

2010. jún. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A témák megvannak, kidolgoztam (több mint 15-öt) most tanulgatom. Köszi a válaszokat:)
2010. jún. 5. 19:24
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne izgulj, gondolj arra, hogy sok huszonéves szeretne olyan szinten beszélni és érteni olaszul, mint te 14 évesen. Ezt a vizsgáztatók is értékelni fogják, amúgy is kedvesek mindenhol!

Ha kidolgoztad a szóbeli témákat, az nagyon jó, azzal is gyakoroltál egy csomót. A héten kicsit olvasd át őket, olvasd át a leveleidet, hallgass olasz zenét, rádiót, nézz olasz filmet vagy tv-t és kicsit olvass a neten olaszul, mindegy hogy mit, ami érdekel (önbizalom növelő).

Szóbelin az a lényeg, hogy folyamatosan beszélj, a témán belül ami eszedbe jut azt mondd! Mosolyogj sokat, kérdezz vissza a párbeszédnél.

Mindenkinek más a nehéz, a barátod talán nem készült annyit, vagy csak alábecsülte a tudását, 70% nem rossz eredmény. Menni fog, ha nem, akkor sem történt semmi tragédia, de menni fog, mert régóta tanulod és készülté is rá. Bízz magadban!

2010. jún. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!