Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Oroszt vagy a németet kellene...

Yume Mizuki kérdése:

Oroszt vagy a németet kellene tanulnom második nyelvként?

Figyelt kérdés

Jövőre kell választanom második nyelvet az angol mellé, de nem tudom hogy melyik legyen. Általánosban 3 évig németet tanultam, de nem szerettem, és nem nagyon akarom még négy évig tanulni, de mindenki azt mondja hogy manapság semmire sem megy az ember német tudás nélkül. Szóval az oroszt csak úgy választanám, ha mellette németből is letudnám tenni valahogy a középfokút, csak az a baj hogy a szüleim azt mondják hogy nem akarják fizetni nekem a különórákat szóval csak az önszorgalom és az online tanulás maradt. A szívem szerint oroszt tanulnék, és azt sokkal többen is beszélik, csak azt sem akarom hogy kárba vesszen az eddigi német tudásom, és tényleg félek hogy német nyelvvizsga nélkül semmire sem megyek.


A terveimről annyit hogy mindenképp biológiával szeretnék foglalkozni (nem orvos), és semmiképp sem akarok Magyarországon maradni. A legjobb az lenne, ha tengerbiológus lehetnék, és körbeutazhatnám a világot a kutatásaim közben.

14/L



2018. jan. 20. 22:01
 1/5 anonim válasza:
Amelyik nyelv jobban érdekel, én szerintem oroszt tanulnék nekem az szimpatikus :)
2018. jan. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amelyiket szeretned. Te az oroszt szeretned, tehat mar el is dontotted. Ha kesobb megis kene a nemet, megtanulhatod par ev mulva is
2018. jan. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Oroszt és érteni fogod mit énekelnek a sztárénekeseik...:D Én hiába szeretem őket nem nagyon értem..csak simán tetszik..
2018. jan. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat☺
2018. jan. 21. 13:31
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha tengerbiologiával akarsz foglalkozni, akkor arra nagyobb esélyed van Oroszországban, így mindenképp az oroszt ajánlom
2018. márc. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!