Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Jövő héten nyelvvizsgázok,...

Jövő héten nyelvvizsgázok, szóval tudnátok mondani néhány jó tanácsot? :D

Figyelt kérdés
Nagyon félek a nyelvvizsgától és az még stresszelőbb, hogy mindenki azt mondja körülöttem( már aki tudja hogy megyek) hogy úgyis meg lesz.(így ciki ha nem sikerülne)Igazából legjobban a Writing-tól és a Speaking-től félek. Szóval bármi jó tanácsot elfogadnék, az se baj a a Reading-gel és a Listening-gel kapcsolatos. :D

2018. jan. 25. 21:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Én is jövő héten megyek:D a speaking nálam is a legrémisztőbb, ha lehet így fogalmazni.

Nézd át, hogy például miként kell levelet írni (hivatalos,baráti). Kicsit a nyelvtani dolgokat, ha valami nagyon-nagyon nem tiszta.

A speaking pedig.. nos szerintem a legjobban akkor jársz, ha átfutod a témákhoz kapcsolódóan, hogy milyen szavakra lehet szükséged és ha végiggondolod, hogy körülbelül mit lehetne mondani.

Végezetül: ha azt mondják meg lesz, akkor meg is lesz! Sok sikert. :)

2018. jan. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem ciki, ha nem lesz meg. Majd mész megint, és? Azért tedd oda magad, de ne hagyd, hogy emiatt ideges légy.


Tippek egy tapasztalt nyelvvizsgázótól:

- Legyen nálad víz és szőlőcukor/csoki.

- Rétegesen öltözz, legyen mit levenned ha meleg van.

- Nem kell extra kiöltözni, de azért ne melegítőben jelenj meg. Egy kényelmes ruha vagy fekete alsó csinos felső megteszi.

- Legyen sok tollad. Murphy.

- Légy ott időben, ne adjon az is az izgalomhoz.

- Használd ki az időd, olvasd át megint, írj még arra az üres helyre.

- Ha nem vonnak le pontot rossz válaszért, ne hagyj üres helyet. Tippelj.

- Extra Listening tipp, ha nem jár pontlevonás rossz válaszért: Ha semmit nem tudsz, leblokkolsz egy igaz-hamisnál vagy ABC-nél, írd MINDET igaznak vagy MINDET hamisnak (ugyanez A/B/C-vel). Ha variálsz, nagy eséllyel elrontod, ha mind igaz, nagyobb az esélyed, hogy legalább 40%-a helyes is lesz. :)


Magához a vizsgához: Félni fogsz, nem mondom, hogy jajj ne izgulj, úgyis meglesz, gyakoroltál, ügyes vagy biztos. Ha vizsgázni mész, esélye van, hogy sikertelen lesz. Nem jó érzés ott lenni, mindig izgultam, pedig nálam aztán felesleges volt, a felsőfokon az állítólagos bunkó vizsgáztató azt mondta, levettem a lábáról. :) De próbáld magad komfortálni, lenyugtatni, koncentrálj. Ne vesztegess időt az izgulásra, a félelmet és vizsgadrukkot fordítsd át extra koncentrációra, használd az adrenalinod jóra.


Ha nem tudsz valamit, ugord át, majd visszatérsz rá később. Ne feledkezz meg róla, de ne vesztegess rá időt, ha nem tudod.


Speaking: Beszélj. Akkor is, ha hazudsz. Német nyelvvizsgán három kutyám és négy testvérem volt, mert többesszámban biztos voltam, hogy mi a névelő. Akármit mondhatsz, ami jön és amit tudsz. Ha nem tudod hirtelen a "repülő" szót, akkor autóval mentél nyaralni. Ha nem jut eszedbe, hogyv an a rántotta, akkor kenyeret reggeliztél. Senkit nem érdekel mit mondasz, legyen nagyjából helyes és folyékony. Ha leblokkolsz, mondd, hogy "I'm sorry, I'm a bit nervous, please let me gather my thoughts." vagy "Could you please repeat the question? I'm very nervous during examinations."


Sok sikert. :)

2018. jan. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat, és hogy olvatam őket így még meg is nyugtattak kicsit. :) szóval tényleg köszönöm :D
2018. jan. 27. 10:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!