Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért lett ekkora divat a...

Miért lett ekkora divat a spanyol nyelv? Szerintetek fogják tudni hasznosítani ennyien?

Figyelt kérdés

Én 2007-ben végeztem emelt spanyolos osztályban, mert amióta tudom az eszem, az volt a vágyam, hogy spanyolul tanuljak.

De amikor én jelentkeztem gimibe, ez elég ritka volt, mindenki rendesen rácsodálkozott. Meg érettségi után is még évekig minden interjún, mikor mondtam, hogy nekem az angol csak a második nyelvem volt a spanyol után, mindig meglepődtek.

Akkoriban a spanyol kéttannyelvűbe mentek páran (akik arrafele laktak leginkább), de azon kívül elvétve volt aki akár második nyelvként választotta volna.


Az utóbbi 2-3 évben viszont azt veszem észrem, hogy rengeteg az angol-spanyolos a gimisek/frissen érettségizettek között, illetve aki az szeretne lenni továbbtanulás előtt állók között. Szerintem már többen is vannak, mint a franciások. Pedig az már az én időmben sem volt olyan ritka (nyilván nem véletlenül, hiszen hasznosabb az EU-ban).


Én azóta HR-esként másik oldalról nézem a helyzetet, de mai napig nem döntenék máshogy, hiszen nálam ez érzelmi döntés volt. Bár 8-10 éve még különlegesebbnek is számított a spanyol nyelvtudás, így akkoriban könnyen tudtam hasznosítani, de nem volt kérdés, hogy egyetemen "bepótoljam" a németet is. És végül az angol-német maradt meg a munkám során (sajnos).


Ezért sem értem teljesen, miért lett ennyire népszerű, hiszen lehetőség nem lett sokkal több vele. De kiváncsi vagyok mások véleményére ezzel kapcsolatban.


2018. jan. 26. 17:50
 1/1 anonim ***** válasza:
Az elég sokat számít, ha egy olyan nyelvet tudsz beszélni magas szinten, ami nem annyira népszerű Magyarországon. Én olaszból emelteztem, a munkámhoz nem fog kelleni, de jól fog mutatni az angol nyelvvizsga mellett. Persze, a beszéd számít, de mint mondtam, nem lesz rá szükség a hivatásomhoz.
2018. jan. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!