Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ezt a mondatot hogyan fordítan...

Ezt a mondatot hogyan fordítanátok le? (angol)

Figyelt kérdés

You that you’ll try to meet him outside school later.


Itt a ‘that’ mit jelent, mi a szófaja?

Valamint az ‘outside school’ mit takar tulajdonképpen?



2018. jan. 27. 12:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ez valami szleng vagy mi a vihar? Alapvetően egy ige hiányzik a mondatból, így az eleje érthetetlen, lehet bármi.

Az outside school annyit jelent, hogy iskolán kívül.

2018. jan. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Ez konkrét mondatfordítási feladatként van nekem feladva helyettes tanártól, aki egyetemen tanít.

Szerintem is szleng lehet, mert hiányosnak találtam és nem értettem magam sem, ezért írtam ki kérdésként, hátha valaki okosabb lesz nálam, és meg tudja fejteni. Az ‘outside school’-t meg már megpróbáltam úgy lefordítani, hogy ‘iskolán kívül’, de nem lett elfogadva

2018. jan. 27. 12:09
 3/12 anonim ***** válasza:
Akkor legyen "iskola előtt"! De talán kellene egy névelő: "outside the school". Szerintem is helytelen a mondat. Úgy lehetne, hogy "You know that you'll try...".
2018. jan. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2018. jan. 27. 13:14
 5/12 anonim ***** válasza:
szlegnek szleng, én úgy fordtanaám, hogy : És , te pl találkoznál vele iskolán kvül? vagy még egyszerűbben: szivesen találkoznál vele? ( márint egy ilyen emberrel) mágjobb:megtűrné-e ? elviselné, stb
2018. jan. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

bocs az előzöek, E/2.ben

elviselnéD stb

2018. jan. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
52%
4 5 6 vagyok most látom,hogy nem kérdés volt, a that az arra vonatkozik, hogy you are that one
2018. jan. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ertelmetlen, meg szlengkent is hianyos, barhol tanit a helyettes tanar. Vagy te hagytal ki valamit.

Van elotte es utana mondat?

2018. jan. 28. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek is.


Utolsó: nem, nem hagytam ki semmit. Direkt figyeltem rá, és önmagában emiatt írtam ki a kérdést, mert nem volt semmi ötletem sem.


Az előtte álló 2 mondat így volt: Danny takes his backpack and leaves the classroom. You’re guessing that this is a regular behavior from him.

2018. jan. 28. 23:09
 10/12 anonim ***** válasza:
Koszi, de meg az elozo ket mondattol sem ertelmes. A you utan hianyzik valami.
2018. jan. 29. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!