Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ez így helyes? Kell az "are"?...

Ez így helyes? Kell az "are"? "the organisers`s abilities are unsatisfactory"

Figyelt kérdés
2018. jan. 30. 13:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Mindenképp kell az are, állítmány nélkül nem helyes a mondat.
2018. jan. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Viszont ha s-re végződik a szó, akkor nem rakjuk ki a birtokos s-t. Egyszerűen organisers'
2018. jan. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Én ezt már teljesen nem értem.

Are/is nem csak akkor kell ha folyamatos jelen van, tehát ha inges alakot használunk?

Ezen kívül mikor kell még?

2018. jan. 30. 13:50
 4/10 A kérdező kommentje:

És ha oda kell are, akkor ide miért nem? Lehúzta nekem a tanár.


The exhibition`s publicity /are/ promises more than it gives.

2018. jan. 30. 13:57
 5/10 anonim ***** válasza:
Fordítsd le minkét mondatot! Meglátod mi a különbség! Írd le ide is!
2018. jan. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A szervezők képességei elégtelen.

A kiállitás reklámja többet ígér, mint amit ad.

2018. jan. 30. 14:17
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom.
2018. jan. 30. 14:18
 8/10 anonim ***** válasza:

kell állítmány a mondatba, ami itt a létige (vagyis a to be ragozott alakja, itt az are, mivel jelen idő van).

ha múlt időben lenne a mondat, akkor were-t kellene használnod. azért kell are, és nem "is", mert a szervezők képességeiről van szó, többes számban, és ilyenkor az are-t használjuk.

azt állítod, hogy "unsatisfactory", de ezt csak a létigével együtt tudod mondani, ezért kell az are is. a logika ugyanaz itt, mintha azt mondanád, hogy ő szép: She is beautiful. nem azt mondod, hogy she beautiful.

Ez azért lehet nehéz, mert a magyar nyelvben csak azt mondjuk, hogy ő szép, a képességek nem elegendőek stb. (ez névszói állítmány), viszont ha azt mondod, hogy én híres vagyok, akkor már a magyar nyelvben is megjelenik a létige, vagyis a vagyok (itt már névszói-igei állítmányról beszélünk). az angol nyelvben mindig megjelenik ilyen esetekben a "vagyok", vagyis az am/is/are.


egyszerű jelen időben vagyunk, ilyenkor kétféleképpen tudod kifejezni az állítmányt:

-vagy az ige jelen idejű alakját használod (I run, She runs)

-tulajdonságoknál, azonosításkor, minősítéskor stb. pedig a to be létigét ragozod (vagyis egyes számban is, többes számban are lesz), és utána jön a tulajdonság: I am homeless, Your answers are crazy, My mom is a doctor).


folyamatos jelen időt a következőképpen fejezzük ki: to be jelen idejű alakja + V-ing, azaz az ige "inges" alakja, pld. I am running at the moment, They are cooking. Tulajdonságokat úgy lehet kifejezni, hogy pld. azt mondod, You are being sarcastic now, de ezt ritkábban használják. Ilyenkor azon van a hangsúly, hogy te most vagy szarkasztikus (velem), ebben a szituációban, és nem állandóan.

2018. jan. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
a promises elé azért nem kell are, mert a promise az maga az állítmány, egy ige, így ide már nem kell az are. a promise nem tulajdonságot, azonosítást stb. fejez ki, hanem egy ige. onnan is tudhatod, hogy ebbe a mondatba nem kell létige (are), mivel a promise ragozva van, ott van az -s a végén. persze ha nem E/3-ban lenne a mondat, akkor nem lenne ott, de ha E/3-ban van az egyszerű jelen idejű mondat, akkor ez is segíthet neked felismerni az igét.
2018. jan. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

még mindig az előző vagyok :) az egyik válaszoló azért kérte, hogy fordítsd le őket magyarra, mert akkor megállapíthatod, hogy milyen állítmányról is van szó.

A szervezők képességei elégtelenek

A kiállitás reklámja többet ígér, mint amit ad.

az első mondatban névszói állítmány, a másodikban igei állítmány van.

2018. jan. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!