Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy mondhatom ezeket OROSZUL?

Hogy mondhatom ezeket OROSZUL?

Figyelt kérdés

1. Gimnázium óta érdekel az irodalom és a történelem.

С времен гимназии меня интересуют литература и история. (?)


2. Vizsgálódásom középpontjában két 19. századi alkotás áll. (irodalmi)


3. A későbbiekben/a jövőben szívesen foglalkoznék nemzetközi és kulturális ügyekkel.

В будущем я хотела бы иметь дело с международными и культурными проблемами. (Ez így furának tűnik, a fordító dobta ki ezt az opciót, én először a с удовольствием-mel próbálkoztam)


Előre is köszönöm! :)


2018. febr. 3. 14:08
 1/2 chtt ***** válasza:
100%

1/ с о _ в р е м ё н _-_ и н т е р е ц у ю т _ л и т е р а т у р а _ и _ и с т o р и я _ - mindkettő alanyeset -- én így írnám:

Я _ у в л е к а ю с ь / и н т е р е с у ю с ь _ л и т е р а т у р о й _ и _ и с т о р и е й _ с_ г и м н а з и и.


2/ Talán: В _ о с н о в е _ м о е г о _ и с с л е д о в а н и я _ л е ж а т _ д в а _ п р о и з в е д е н и я / д в е _ (л и т е р а т у р н ы х) _р а б о т ы _ X I X _ в е к а.


3/ jó így, ahogy a fordító kidobta (bár én az egyszerűbb megoldások híve vagyok:)

В _б у д у щ е м _ я _ х о т е л а _ б ы _ з а н и м а т ь с я _ м е ж д у н а р о д н ы м и _ и _ к у л ь т у р н ы м и _ д е л а м и.

- з а н и м а т ь с я _ с _ к е м /з а н и м а т ь с я _ ч е м

(hm, remélem, semmit sem gépeltem el)

2018. febr. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Így már sokkal jobban tetszenek. :)) Nagyon szépen köszönöm a segítséget!!!
2018. febr. 3. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!