Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A filmekben miért nem szabályo...

A filmekben miért nem szabályosan használják az angolt?

Figyelt kérdés
Főleg a kérdésekre gondolok. Éppen most nézek egy filmet és a tanultakkal ellentétben a kérdést nem úgy mondták benne, hogy "is this the...?", hanem "this is the...?". De rengeteg hasonló példát tudnék mondani különböző filmekből is.

2018. febr. 9. 19:21
 1/10 anonim ***** válasza:
23%
Mert a köznapi használatban ez gyakoribb, még ha hibás is. A "This is the..." még azért érthető, nem is annyira kérdés ez általában hanem inkább csodálkozást fejez ki (nem tudom ez így mennyire érthető mire gondolok). Próbálják a mindennapi beszédet imitálni ezekkel, furább is lenne ha mindenki helyesen és választékosan beszélne. De a magyar nyelvben is vannak ilyenek, mint pl az avval/azzal, ez se helyes mégis sokan használják így.
2018. febr. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%

Az angolt csak a nyelviskolákban beszélik helyesen (jó esetben), még az angol anyanyelvűek is ejtenek hiákat. (Kérdés, hogy akkor tényleg hibák-e.)


#1 Szerintem nem helytelen az avval, evvel.

2018. febr. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Rendben van, de akkor oktathatnák ezt is, hogy speciális esetekben (rácsodálkozás) lehet így is mondani a kérdő mondatot. Én egy kicsit le vagyok döbbenve azon, hogy a gyakorlatban használt angolt mennyire nem oktatják. Amióta nekiálltam angolul nézni a filmeket és angol könyveket is olvasok, azóta egy csomó olyan mondattal találkozok, amiket a nyelvtantanár kapásból aláhúzna.
2018. febr. 9. 20:33
 4/10 A kérdező kommentje:
Nyelvtanár-t akartam írni, csak az autocorrect kijavította.
2018. febr. 9. 20:33
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, miért vagy meglepve. Magyarul is úgy beszélünk a hétköznapokban, hogy a magyartanár aláhúzná az olyan mondatokat a fogalmazásokban. Alapigazság, hogy az élőbeszéd teljesen különbözik a szabályos nyelvhasználattól. Ez minden nyelvben így van.


Különben meg a tanár elsődleges feladata az, hogy a szabályos nyelvhasználatot tanítsa meg -- erre időben alig elég az általános ÉS a gimnázium egyben. Először helyesen kell tudnod beszélni egy idegen nyelvet ahhoz, hogy eléggé belemerülj, és magadtól rájöjj, hogy senki nem fog lenyakazni, ha nem 100%-os helyességgel beszélsz, mert az anyanyelvű sem beszél mindig úgy.

2018. febr. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Először a hivatalosabb nyelvhasználatot kell megtanulni, utána lehet a lazább dolgokat, különben kavar lesz.


A konkrét példánál a hivatalos ez:

Is this your sister car, isn't it?


A lazább ez:

This is your sister's car, right?

2018. febr. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
jav.: sister's car mindkét esetben
2018. febr. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#1, olvasd a Magyar helyesírás szabályai című MTA kiadványt, abban is a Toldalékolásbeli kettősségek alcímet...
2018. febr. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
TE nem vagy szabályos.
2018. febr. 10. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azért, mert nem karót nyert nyelvtantanárok :-)
2018. febr. 10. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!