Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hol van olyan összefoglaló,...

Hol van olyan összefoglaló, amiben leírják, hogy angolul hogy kell megkérdezni dolgokat?

Figyelt kérdés

Az a bajom,hogy az rendben,hogy tudjuk,hogy milyen angol kérdőszavak vannak,de mikor ilyesmiket kell kérdezni.

Milyen?

Mire hasonlít?

Kihez kell fordulnom segítségért?

Milyen színű?

Akkor az angol kérdőszavak tudása nem elég.


Ehhez keresek valami jó összefoglalót.


2018. febr. 10. 14:45
 1/9 chtt ***** válasza:
39%

A normál angol kérdőmondat szórendje:


(kérdőszó - lehet több szó, pl. milyen színű)+ alany + állítmány (ige!) + tárgy + határozók... kivéve a válasz!


Ha ezt tudod, és alkalmazni is tudod, nagyon el nem szúrhatod. Ez alól kivétel az egyszerű jelen és egyszerű múlt alanyra kérdező mondata, mert oda nem kell segédige -- az alany helyébe berakod a Who/What kérdőszót és utána írod a mondatot.


Peter goes to school every weekday.

kicsoda? - Who goes to school every weekday?

mit csinál? - What does Peter do every weekday?

hová megy? - Where does Peter go every weekday?

mikor/milyen gyakran? - When/How often does Peter go to school.


ugyanez egyszerű múltban:

Peter went to school...

Who went to school?

What did he do...?

Where did he go...?

When/How often did he go...?


A többi igeidőben eleve benne van a segédige (a folyamatosokban létigének, a perfectekben have-nek álcázva, a have az ige harmadik alak kell, míg a többi után első, a folyamatosokban pedig -ing), de a sablon attól még ugyanaz marad. Pl.:


He is going to school now.

Who is going to school now?

What is he doing now?

Where is he going now?

When is he going to school?


People will live on Mars.

Who will live on Mars?

What will people do on Mars?

Where will people live?


It's a piece of cake. :)

2018. febr. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Bocs, de nem a szórend a gondom,hanem az,hogy amikor a magyar kérdőszó az angolban nem úgy formálódik.

Mert a mit és a milyen pl:ugyanúgy a what-szóval van,csak ugye máshogy fejezik ki, kivéve amikor pl: milyen hosszú, magas stb. Erre keresek összefoglalót.

2018. febr. 10. 19:21
 3/9 chtt ***** válasza:
39%

[link]


Szólj, ha találtál. Én anno simán megtanultam, melyik mit jelent, csak úgy, összefoglaló nélkül.

2018. febr. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
2018. febr. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"(kérdőszó - lehet több szó, pl. milyen színű)+ alany "


alany?????

What colour eyes do you have?

itt az alany a "you", ami sokkal később jön


az ilyenekkel lehet a legjobban összezavarni a nyelvtanulót...

2018. febr. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 chtt ***** válasza:
55%

Oké, hibáztam, tanítani úgy szoktam, hogy kérdőszó vagy kérdőszavas szerkezet (ezt jelentette, hogy lehet több szó)


What colour eyes do you have?

"kérdőszó" azaz itt egész szerkezet: "what colour eyes" - milyen színű szemed

segédige: do

alany: you

állítmány (azaz az angolban mindig ige): have


Nekem ez tökéletesen úgy van, ahogy mondtam vala, még akkor is nem jól fogalmaztam meg. A tanítványaimnak nem szokott gondot okozni, bocs, ha neked nem jön be.

2018. febr. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 chtt ***** válasza:
100%

Óóó, bocsi, ötös, most látom, csak mit kifogásoltál. Hogy a fenyőbe maradhatott ki?! Jogos és igazad van!


kérdőszó (kérdőszavas szerkezet) + SEGÉDIGE + alany + állítmány (ige) + tárgy + határozók (kivéve a válasz)


Tudom, kedves kérdező, hogy te tudod, de az erre járó kóbor lelkeket sem szeretném becsapni. Még egyszer elnézést.


Viszont a linket látva, gyorsan feltúrtam a nyelvtanista mappám és a doc-ból megpróbáltam jpg-t gyártani (szőke nő úgy tesz, mintha értene a számítógéphez tipikus esete:) -- nem gondoltam volna, hogy ez összefoglaló, de nékem ilyesmim van, ezt szoktam kiadni a tanítványaimnak (ahogy elnéztem, kb. ugyanaz, mint a linken lévő, apró különbségekkel - mivel én gépeltem vagy száz éve, remélem, hogy viszonylag kevés hiba vagyon benne)


[link]

2018. febr. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszik! Még egy kérdés. Hogy hívja az angol ezeket az összetett kérdőszavakat?

Compound question words , vagy van más szó is rá?

2018. febr. 10. 21:54
 9/9 chtt ***** válasza:
Szia, amennyire tudom, simán Wh-questions címszó alatt megtalálod őket. Pl.: [link] vagy [link]
2018. febr. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!