Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy mondjuk angolul, hogy...

Hogy mondjuk angolul, hogy példakép?

Figyelt kérdés

Neten találtam a model, pattern, ideal, paragon, exemplar szavakat, de nekem az idol rémlik. Ráadásul az "internetes bölcsességben" is úgy van, hogy Work until your idols become your rivals."

Nem olyan értelemben keresem, hogy akit bálványoz az ember, csorog rá a nyála stb, hanem mikor egy adott területen van egy sikeres ember, aki példaképként lebeg előtted. Mondjuk egy fiatal kutatónak egy Nobel díjas vagy egy focistának Ronaldo vagy Messi (ebbe ne menjünk bele, csak példák), vagy egy kezdő testépítőnek Marc Fitt pl stb.



2018. febr. 12. 21:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Én az exemplart ismerem erre, meg szerintem az idol is jó.
2018. febr. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
Idol
2018. febr. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
role model
2018. febr. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is a role model jutott eszembe először.
2018. febr. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%
Hirtelen nekem is a role model jutott eszembe, de ahogy felsoroltad a lehetőségeket inkább az 'idol'-ra szavaznék.
2018. febr. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
8%
Hero
2018. febr. 13. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Role model, an inspiration, esetleg mentor.
2018. febr. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!