Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudok német középfokú...

Hogyan tudok német középfokú írásbeli nyelvvizsgára felkészülni otthon?

Figyelt kérdés

Az alapok megvannak, szóval nem nulláról kezdeném a német tanulását. Mégis esetleg tudtok olyan oldalt, vagy könyvet, amellyel -elsősorban a nyelvtant- gyakorolni tudnám? Tehát egyelőre nem nyelvvizsga-feladatok kellenek, hanem ahol le van írva pl. az igeidők, melléknevek fokozása stb., amikkel frissíteni tudnám a memóriámat, és majd csak ezután elkezdeni a mintafeladatokat csinálni.


Köszönöm előre is Válaszaitokat!


2018. febr. 28. 11:57
 1/3 anonim válasza:
Sehogy. A nyelvizsga nem a nyelvtudást méri, hanem feladatmegoldás. Olyan nyelviskolába kell beiratkoznod, ahol megtanítanak a nyelvvizsga feladatokat megoldani.
2018. febr. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Azt javaslom, először a nyelvtant ismételd át (ahogy írtad is), és ha azt már biztosnak érzed, gyakoroltál minden igeidőt, szórendet, nyelvtani finomságot, utána térj át az írás/olvasás/beszéd részre!


Olyan könyv lenne a legjobb, mint angolból az 'English Grammar in Use'. Egyik oldalon a nyelvtan, a másikon néhány feladat... Nem ismerek ilyet németből, én a Start sorozatból tanultam meg a nyelvtant középsuliban.


Maros-Judit:

Start

Unterwegs A

Unterwegs B


Lehet, hogy ennél a kérdésnél találsz valami használhatót:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__nyelv..


Én Euro nyelvvizsgát csináltam, ott nem volt nyelvtani teszt, csak olvasott szövegértés, hallott szövegértés, íráskészség, és természetesen beszéd. A nyelvtan után olvasd németül a híreket (meglepően eltérhet a perspektíva xD), és kezdj el írni! Nálam az íráskészségen felül a beszédet is az automatizálta, hogy elkezdtem írni egy rövid történetet az adott nyelven. Írhatod konyhanyelven is, középfokúnál nem az érdekli a sulit, mennyire választékos, hanem mennyi a hiba. Vizsgán úgy ráztam ki a kisujjamból azt a levelet meg esszét, mintha nem is lett volna. :D

2018. márc. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Facebookon Dw-Deutsch lernen

Youtube-on Easy German utcai interjúzós videók

2018. márc. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!