Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Felsőfokú angol nyelvvizsgához...

Felsőfokú angol nyelvvizsgához tudnátok mondani egy jó szószedetet? Ami akár témakörökre is bontva van? Tehát nem ilyen "3000 leggyakoribb szó" vagy hasonlóra gondolok, ami csak B2 szint.

Figyelt kérdés
Eddig kb 4 ezer szót tudok,és még meg kell tanulnom a nyelvvizsgára 4 ezret,de nem tudom melyikből érdemes tanulni.Tapasztalat?Neten kényelmetlen,mert érzékeny a szemem,így mindenképpen kell rendes nyomtatott formában!

2018. márc. 1. 18:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Nem lehet szavakat bemagolni, pláne nem 4000-et! A nyelvtanulás nem ez. Egyáltalán B2 vizsgád már van? Felsőfokon már nem olyan témakörök vannak, mint a B2-n. Bármiről kérdezhetnek. Olvasni kell napi több órában.
2018. márc. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%

"Olvasni kell napi több órában."


- 5-6 óra per day

2018. márc. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%

Angol szókincs szintekbe szedve,témánként,gyakorlással, feladatokkal:

[link]

2018. márc. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem ez az angolszokincs ez nagyon kevés. Bár csak a C2-be néztem bele.
2018. márc. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne szavakat tanulj. Amikor olvasol, komplett kifejezéseket írj ki amiknek valóban hasznát veszed.
2018. márc. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

#4:Igazad van,szerintem is kevés ez,amit az előző kommentelő linkelt!


Ok,hogy sokat kell olvasni meg kifejezéseket tanulni,nem csak szavakat,de mégis honnan írjak ki kifejezéseket,aminek tuti hasznát fogom venni C1-es nyelvvizsgán,ha megtanulom őket?!Na meg milyen könyveket olvassak,ami hasznos,és "van értelme"?!

2018. márc. 9. 20:50
 7/15 anonim ***** válasza:

Nem nézted meg alaposan a listát, amit linkeltem korábban.

Van benne 7786 szó,2533 kifejezés, 613 Phrasal verbs és ez összesen 10932 db, aminek elégnek kellene lenni egy felsőfokú vizsgához. B2-es szintig 5276 szó, a C szint 2410.

Itt vannak külön C1 szintű szavak tanulásra:

[link]

Ezt letöltve: [link] a leggyakoribb 6551 szót találod meg excel formában, több jelentéssel. Ha papíron kell, át tudod alakítani pdf-be és utána ki lehet nyomtatni. Van még olyan könyvem pdf-ben, amiben a leggyakoribb 7500 és 12 ezer amerikai angol szót tartalmazza. De mivel hazánkban a brit változatot részesítik előnyben, ezt fel se mertem ajánlani. Ha kell, akkor szólj !

"Na meg milyen könyveket olvassak,ami hasznos,és "van értelme"?! " - Olvasd el mondjuk a Bibliát, több fordításban, amelyik tetszik.(Ha még csak 4 ezer szót ismersz, akkor korai, majd később.) Ugyanis a Biblia az irodalmi nyelv alapja és nagyjából 12 ezer szót tartalmaz. Van a King James Version, ez olyan mint a mi Károlink, szóval klasszikus nyelvezet. Ez modernizálva: a New King James Version. Könnyebb nyelvezetű a New Living Translation. A New American Standard Bible-t pl nehezebb olvasni, sokkal választékosabb, emelkedettebb szavakat használ. Ráadásul mindegyikhez fellehető hanganyag is az interneten.

Van kétnyelvű kiadása is ( én nem szeretem ezt a fordítást): [link]

Másik ötlet: az Amazon Kindle e-book olvasónak van olyan szolgáltatása, hogy Vocabulary Builder. Ebben kerülnek azok a szavak ( a mondattal együtt), amit az ember ismeretlennek talált és úgy gondolta, hogy szükséges megnéznie a Kindle-re telepített szótárban. Ingyen angol nyelvű könyveket tudsz sokféle témában korlátlanul letölteni az Amazonról. Sokszor a legújabban vannak épp ingyen vagy egy-egy napra tesznek ingyenessé valamit.

2018. márc. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Jo ez s link, habar csak a gyakorlatokat csinaltam meg, egy parat. Tenyleg kevesnek es konnyunek tartom en is.

Amugy sok olvasas, film nezes, de emellett beszelni is kell, mert amugy nem marad meg a fejedben.

2018. márc. 10. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én mondjuk szókincsfejlesztésre egy politikai lapot és Natgeot ajánlom mindenkinek, előbbi a aktuális témák miatt, amelyek előkerülnek úgyis a nyelvvizsgán, utóbbi általános műveltségi szókincs miatt, valamint azt szoktam még ajánlani, hogy keressen egy rádióadót, ahol nívós és élénk szellemi élet folyik, interjúk, értékelések, riportok, akármi, abban azért valóban (legalább egyszer ott :D ) használt kifejezések hangzanak el. Asszem a BBC Radio 4-et hallgattam a 90-esekben.

Hogy emellett az ember könyveket is olvas, azt nem kell megemlíteni, mert az olyan természetes, mint a pislogás vagy az evés.

2018. márc. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező azt mondja, hogy tud kb 4 ezret és szeretne még ennyit tudni, az összesen 8 ezer. Erre írok a tematikus listát, ami tartalmaz 10932 szót és kifejezést, erre ti azt mondjátok, hogy kevés. Talán a kérdező akar keveset tudni...mert hogy 8 ezer szó kevés a C1-hez.

Itt vannak még listák:

[link]

[link]

Ezen kívül lehet venni tematikus képes szótárakat. Tudom hogy ezek többnyire B2-es szintre íródtak, de fogadni merek bármibe, hogy a kérdező nem ismeri a benne levő szavak felét.( A Pons képes szótárra gondoltam konkrétan.)

Vannak magas szintű képes szótárak is, de mivel 4 ezer szó ismeretével indul, az még túl nehéz lenne.

Magas szint az, ha fog egy pl Akadémiai kiadós kisszótárat és megtanulja belőle az összes szót.

2018. márc. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!