Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tanulhatnék angolt és...

Hogy tanulhatnék angolt és németet könnyen, ha iskolában ne m tanulom?

Figyelt kérdés

Eddig németet tanultam, viszont mostmár csak angolt tanulok iskolában, kezdek felejteni. Járok német tanárhoz, de csak kéthetente 1x.

Hogy tanulhatnék könnyebben? Nézek német videósokat, nem nagyon értem, gondoltam, hogy mondjuk átállítom a facebookot németre, lehet többet tanulnék, ha rá vagyok kényszerítve. Van esetleg tippetek?


Iskolában tanulok anglolt, fél éve. Nem olyan nehéz, elég jól megy, de szeretném jobban tanulni, mert heti csak 4 óránk van, ami szerintem semmi.

Ezt hogy tanulhatom? Mit tanuljak? Szavakat? Lehet egyedül tanulni a nyelvtant?

Előre is köszönöm szépen a válaszokat!



2018. márc. 4. 22:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Öt év öt nyelv blog. Minden rajta van ami neked kell.
2018. márc. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Heti 4 angolóra egyáltalán nem rossz. Ha fölös energiád van, azt fordítsd a németre! Két hetente egy óra még a szinten tartáshoz is kevés. Ha még megvannak a régi könyveid, ismételj azokból. Ha nincsenek meg, szerezz be egy jó nyelvkönyvet, és abból tanulj! Kérdezd meg a németes osztálytársaidat, ők miből tanulnak!
2018. márc. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Rockerlány38 válasza:

[link] - német

angol: Előbb szavak ismétlése, szókincsbővítés, nyelvtan, utána angolul fogalmazni egy témakör alapján. Utána párbeszédet is összeállíthatsz angolul, az sokat segíthet.

2018. márc. 5. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Soha ne tanulj szavakat. Csak teljes kifejezéseket, rövid mondatokat.

Szavakat tanulni a legrosszabb taktika.

2018. márc. 5. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

>>Heti 4 angolóra egyáltalán nem rossz.<<


Így van. Ezzel a tempóval 15 év alatt simán el lehet jutni a C1 szintre.

2018. márc. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!