Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valakinek van valami jó kis...

Valakinek van valami jó kis praktikája, hogy az idegennyelvet (az én esetemben angol) hatékonyabban tudjam tanulni és jobban megmaradjanak a szavak? 16/L

Figyelt kérdés
Már 6 éve tanulom az angolt, és elég sok szót tudok, de fogalmam sincs, hogy hogyan kezdjek bele a nehezebb szavak tanulásába. Ami a grimm szótáramban van azt mind megszeretném tanulni, de hogyan? Van hogy nagy nehezen megtanulok szavakat aztán mivel nem használom őket el is felejtem. Nekem a nyelvvel komoly szándékaim vannak, de a suliban a tanárom se tanítja rendesen. Nem készít fel minket se nyelvvizsgára se érettségire. Csak leadja az anyagot, szabályként és be kell magolnunk, aztán úgy oldunk meg feladatokat. De tételes lapokat sose hoz be pedig angol tagozatos osztály vagyunk. Valaki tudna segíteni, hogy hogyan lehetne anyanyelvi szintre fejleszteni az angol tudásom? Tudom ez kicsit időigényes lesz, de nem érdekel, a célomat el akarom érni bárhogy. Előre is köszi!❤

2018. márc. 10. 18:26
 1/3 anonim ***** válasza:
2018. márc. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én 7 éve tanulom az angolt és nálunk is ilyen angol tanárunk van,aki csak ledarálja az anyagot és neki ez a lényeg mert ezért megkapja a fizetést, màst nem is érdekel...

Mi is tagozatosok vagyunk.

Szerintem filmekbôl,sorozatokból lehetne megtanulni angolul. Mert ott hallod az igazi kiejtést, és csak ,,hozzád'' beszélnek vagy 2 órát angolul, szóval szerintem ez hasznos. Vagy zenékbôl fordíts le pàrat. Így elég sok szót sôt kifejezést megtanulsz. És mondatba hallod.

2018. márc. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A filmnézést én is tudom ajánlani. Ha nézek valamit és nem ismerem a szót, akkor rákeresek, ha nem tudom kitalálni a környezetből. Amikor

nekem szavakat tömegesen kellett megtanulni, valamiféle asszociációt próbáltam keresni más ismert szavakkal.

2018. márc. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!