Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ki volt közűletek BME nyelvizs...

Ki volt közűletek BME nyelvizsgán? Milyen feladatok voltak? A képleírás? Szituáció?

Figyelt kérdés

2018. márc. 13. 03:29
 1/10 anonim ***** válasza:

Én most voltam januárban :)

Írásbelin volt 3 szövegértés, az egyikbe mondatokat kellett beilleszteni megadott listából, a másiknál szavakat ugyanígy, a harmadiknál pedig kérdésekre kellett válaszolni egy terjedelmesebb (kb 1 oldal) szövegből. Az írásbeli részhez tartozott még 2 levél is. Az elsőben egy baráti levelet képzelj el, a másodikban pedig véleményt kell kifejteni, vagy tanácsot kell adni (mint itt például).

A listening is 2 feladatból állt. Az elsőnél kérdésekre kellett válaszolni, a másodiknál pedig karikázgati kellett a helyes választ 3 vagy 4 lehetséges megoldás közül.

A szóbelin szintén 3 feladat volt. Az elsőben feldob egy témát (nekem az utazás volt), és azokkal kapcsolatban tesz fel kérdéseket (pl. hova utaztál legutóbb? hol szálltál meg? mit néztél meg?). A második feladat a képleírás, ahol két téma közül választhatsz (nekem a számítógépek és a vidéki/városi életforma volt). Itt nagyon fontos, hogy nem írhatod le konkrétan, hogy mit csinálnak a képeken, és nem beszélhetsz magadról sem, általánosságban kell beszélni a dologról (pl. a városban szennyezettebb a levegő). A harmadik rész a szituáció, amit az egyik vizsgabiztossal kell eljátszanod (nekem állást kellett ajánlanom neki).

A képleírós dolog volt számomra a legnehezebb, szerintem arra gyúrj rá leginkább. Sok sikert :)

2018. márc. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És 2 kép közül kellett választani, és azokon csak 1 kép volt?
2018. márc. 13. 22:09
 3/10 anonim ***** válasza:
Mindegyik témához a képleírásnál több kép volt, kb 3-4 darab.
2018. márc. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De az a 4 kep egy temahoz kapcsolodik, pl egy hajo a vizen, palinkaspoharak, hortobagy, var?
2018. márc. 14. 19:18
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen, egy témához kapcsolódnak. Én a városi vs vidéki életforma képcsoportot választottam, ahol volt kép panelekről, lakóparkokról, tanyáról és faluról is.
2018. márc. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ès külön külön beszèltèl ròluk?
2018. márc. 14. 23:42
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem, fentebb írtam, hogy nem beszélhettem konkrétan a képek tartalmáról, ha erre gondoltál. Nem mondhattam azt, hogy az ott egy tanya, ahol van 2 tehén például. Olyasmit vártak, hogy tanyán élni magányosabb, de tiszta a levegő.
2018. márc. 15. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A szituàcio pedig angolul van nem? Nagyon vèszes?
2018. márc. 15. 16:57
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, angolul van a szituáció is. Szerintem nem volt vészes, az én vizsgabiztosom rendes volt.
2018. márc. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
De a kèpleirasnàl ki kell tèrni külön külön a kèpekre, vagy az összes kèp egy tèma ès arròl kell beszèlni?
2018. márc. 15. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!