Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvszakkal melyik a legbizto...

Nyelvszakkal melyik a legbiztosabb állás az alábbiak közül?

Figyelt kérdés

Most nem az érdekelne, hogy melyik fizet többet, melyik kevesebbet, hanem hogy melyik állás mennyire stabil. Például, melyiknél mennyire valószínű, hogy évek múlva is meglesz a munkám. Meg hasonlók.

Amikre gondolok konkrétan:

- fordító egy fordítóirodában

- dolgozni valami külföldi cégnél

- call center

- magántanár

- tanár nyelviskolában

- PhD és esetleg tanítani, kutatni az egyetemen


Tudom, hogy tanári képesítést a nyelvszak nem ad, de rá lehet tanulni még.

A PhD meg tudom, hogy nem egyszerű, mert be is kell tudni kerülni és még akkor se tuti, hogy marad az illető egyetemen tanár, de azért felvettem a listára.



2018. márc. 17. 19:06
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
93%
dolgozni valami külföldi cégnél
2018. márc. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
56%
Az se elhanyagolandó hogy ezek közül melyikhez értesz?
2018. márc. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Még egyikhez sem értek, mert csak alapszakos vagyok, de mostanában eléggé foglalkoztat a kérdés....


Örülnék, ha valami irány lenne előttem... valami konkrét elképzelés.

Mert több olyan is van, ami érdekelne, de arra lennék kíváncsi, melyek ezek közül a stabilabbak. Jelenleg azt látnám fő szempontnak, hogy mi az ami egy stabil lehetőség, amivel nem kell bizonytalanságban lennem, hogy mi lesz később.


Mivel még egyiket sem csináltam, ezért nem látok bele.

2018. márc. 17. 19:23
 4/29 A kérdező kommentje:

Még egyiket se próbáltam, diákmunkám sem volt, pedig akartam, csak nem jött össze.

Szóval nincs tapasztalatom semmiről.


A szakon van fordítás óránk, az ott jól megy, de ettől többet nem tudok mondani.

Van egy magántanítványom, neki szerintem sokat tudok tanítani, de még csak nemrég kezdtük, így még nem tudom hogy alakul majd.

A szakdolgozatomat meg még nem kezdtem el írni, csak szeretném nemsokára (téma megvan már) szóval még a "tudományos munka" írásra sincs rálátásom.

2018. márc. 17. 19:28
 5/29 anonim ***** válasza:
58%
Milyen nyelv, angol?
2018. márc. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
11%
A meki elég biztos.
2018. márc. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
70%

Ahhoz, hogy hivatalosan fordító vagy tolmács legyél, el kell végezned egy ilyen mesterszakot is, vagy legalábbis fordító/tolmácsvizsgát kéne tenned.


Dolgozni simán dolgozhatsz külföldi cégnél, HR-en, call center, vagy nem tudom még, mindenféle van.


Magántanár is lehetsz, én már diploma nélkül is csinálom, bár ez még messze van egy rendes havi fizutól, csak kiegészítés.


Nyelviskolában tanár...na ehhez lehet kell tanári diploma is, nézz utána.

2018. márc. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Engem olyan szempontból érdekelne, hogy melyik az amelyik biztosabb állás. Ami nem olyan, hogy vagy lesz később is, vagy nem.

És hogy miért jó ilyen szempontból egy állás vagy miért nem.

2018. márc. 17. 20:49
 9/29 anonim ***** válasza:
0%
Burger King
2018. márc. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
0%

vagy

vízóraleolvasó

2018. márc. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!