Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németesek! Helyes ez mondat?

Németesek! Helyes ez mondat?

Figyelt kérdés

"Die hausaufgabrn mache ich am 16 bis 18"

Esóes :D



2018. márc. 19. 22:25
 1/9 anonim ***** válasza:
am helyett von
2018. márc. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ezaz, akkor nem kell sokat javítani

(Mert nagy okosan filccel írtam :D)

2018. márc. 19. 22:39
 3/9 anonim válasza:
0%
Nem helyes egyáltalán és nem tudom miről beszélsz #1. Ich mache die/meine (die=a; meine=enyém) Hausaufgaben am 16 Uhr 18 (Minuten). Mindig a személyes névmás van elöl (jelen esetben az ich) utána az ige (mache) és a többi mondatrész. De ha múlt időbe akarod írni akkor: Ich habe die/meine Hausaufgaben am 16 Uhr 18 (Minuten) gemacht. Ja és a Hausaufgaben nagy betűvel kezdődik még véletlenül sem kicsivel.
2018. márc. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kedves #3-as, felvilágosítanál minket tudatlanokat, hogy hogyan kell németül mondani, hogy "16 órától 18 óráig"?


Wir warten voller Spannung auf deine Antwort.... Herzlichen Dank im Voraus!

2018. márc. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Elfogadta a némettanárnő

Így írtam végül:

"Die Hausaufgaben mache ich von 16 bis 18"

2018. márc. 22. 18:19
 6/9 anonim ***** válasza:

Még jó, hogy elfogadta, merthogy így helyes. A -tól....-ig az németül von....bis.


#3) versteht einen Quark vom Deutsch.

2018. márc. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
0%
Jo boccs beneztem. Azt hittem 18:16kor. De akkoris ich mache die Hausaufgaben (a tanár meg akassza fel magát ha ilyen tudatlan)
2018. márc. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A tárgyat (ebben az esetben "die Hausaufgaben") nyugodtan a mondat elejére lehet tenni, ha éppen ezt akarjuk valamiért kihangsúlyozni. (Szinte) az egyetlen kötöttség csak az ige helye, ami a 2-ik helyen kell álljon. Pontosabban szinte mindig, de most ne menjünk bele, hogy mikor lehet kivételt tenni.


Ha ez az egyetlen mondat, amit mondok vagy írok, akkor nyilvánvalóan az a szórend jó, hogy: "ich mache die Hausaufgaben...".


De pl. egy másik kontextusban kifejezetten megkívánja a mondandó, hogy a tárggyal kezdjem ezt a mondatot:


Ich lerne für die Schule den ganzen Nachmittag. Die Hausaufgaben mache ich von 16 bis 18 Uhr.


Lieber #3 - #7, es gibt eine ganze Menge Wissenswertes jenseits von "Deutsch für Anfänger". Nichts für ungut:)


Szóval a némettanárnő egészen biztosan nem fogja felakasztani magát. Pusztán annyi történt, hogy ő egy "kicsit" előbbre tart tudásban, mint te.

2018. ápr. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hausaufgaben

(nagy kezdőbetű)

2018. máj. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!