Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Japán szakon tanul valaki?

Japán szakon tanul valaki?

Figyelt kérdés
214 gyökből szeretném elkészíteni a tanulókártyákat. Viszont ahány helyen néztem, pár gyök jelentése eltér. Esetleg tudna valaki adni egy hivatalos listát arról amit egyetemen tanítanak?

2018. márc. 22. 22:23
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Ha már olyan szinten vagy, hogy te 214 radicalt tanulsz közvetlenül kártyákkal, akkor ez a kérdés nem okozhat számodra gondot.
2018. márc. 23. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem vagyok még olyan szinten, de szeretném elkészíteni a tanulókártyákat belőle. Most van időm ilyeneket csinálni a későbbi tanulást elősegítve.
2018. márc. 23. 15:36
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Ennek nincs értelme. Tanuld a nyelvet, és ahogy haladsz, megismersz egyre több radicalt, külön külön hiába tanulod meg őket, nem mész vele sokra.
2018. márc. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Okoskodás az megy, de hogy segítenél... Bírom az ilyen embereket. Lehet valaki úgy tanul, én így... Nekem ez a módszer jobban bejött.
2018. márc. 24. 16:01
 5/6 anonim ***** válasza:

Jah, az előző válaszoló nem segített valami sokat... A gyökök alapján történő tanulás jó módszer, de nem mindenkinek jön be és csak hosszútávon térül meg, ha tényleg JLPT nyelvvizsga N2-N1 szintjéig akarsz menni (profi N3 is elég lenne a hétköznapi, gyengébb társalgásra)


A jelentésük megtanulására azért találsz több változatot, mert nem feltétlen van ugyanabból a jelentéskörből mindig egy kanji, amiben ugyanaz a gyök van. Kezdjük ott hogy a kanjiként eltérő, hogy milyen logika alapján jöttek létre, és csak az egyik közülük az, amiben kulcsszerepe van a gyököknek, így a jelentésében nem feltétlenül játszik szerepet (megtanulni viszont könnyebb lesz, ha már ismered a gyököt jól). Csomószor a kínai kiejtést tudod csak megtudni a gyök alapján és abban is vannak kivételek.

Másik ok ami miatt eltéréseket találhatsz az az, hogy a gyökök kínai és japán jelentése is eltérhet kis mértékig.


Elég bonyolult rendszerről van szó, nézz utána a kanjik részletes felépítésének először és csak utána foglalkozz a gyökökkel. (kanjik felépítési fajtái: shoukei moji, shiji moji, kaii moji, keisei moji, tenchuu moji, kashaku moji)

2018. márc. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Komolyan nem egyértelmű, hogy a kanji jelentése != radical(1) + radical(2) + ... + radical(n)? Ha ilyen egyszerű lenne, akkor elég lenne megtanulni ezeket, és a kanjikat simábban megtanulnánk. Hiába nem tetszik, így nem lehet megtanulni japánul, vagy kínaiul, ha már itt tartunk. Támogatom a radicalok tanulásának az ötletét, de csak úgy, hogy az új kanjik tanulása közben. NÉzd meg, miből áll, pl. 好=女+子,és majd fel fogod ismerni legközelebb is. Vagy amikor tanulod, hogy 河, akkor látod, hogy ez a 氵(meaning) + 可 (kiejtés, de ezt japánban nem fogod érzékelni, pláne az elején). Az ilyen egyszerűbbeknél még kilogikázható talán, mit jelentenek, a bonyolultabbaknál van, hogy semmi közük sincs hozzá, legalábbis gyakorlati szempontból. Szóval még midnig csak azt javaslom, amit az első két válaszban írtam.
2018. márc. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!