Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német B2: tanítványommal most...

Német B2: tanítványommal most fejeztem be a Delfin 1 és Delfin 2-t, mely a B1-re elég. Tudtok ajánlani könyvet és munkafüzetet, ami a B2-re erősít? Egyelőre nem feladatsorosat, hanem elmélyítőset.

Figyelt kérdés
2018. márc. 26. 08:51
 1/1 Esr válasza:

[link]


Könyvet nem, munkafüzetet sem. Anno mikor németül tanultam és ezen a szinten voltam, nekem semmi sem használt, diszlexiás is voltam, a fejemben nem álltak össze a dolgok. Kimentem két nyarat Németországba, akkor álltak össze a dolgok, minden szempontból. Szerintem maga a könyv, munkafüzet sokat nem tanít, de ha már mindenképpen kell mondani valamit, akkor a régi start I-II,UnterWegs, Grünes Licht könyvek adnak egy jó alapot, amivel kbre erre a szintre el lehet jutni. De szerintem beszéljen, és olvasson sokat német nyelven. Nekem a képregények váltak be, mangák anno. Azért mert egyrészt az aktuál szlenget használták, másrészt kbre minden előjött, és a kép mellé ott volt szövegben, ki lehetett sakkozni, mi mit jelent. Egy idő után átváltottam normál szövegre, és nem okozott gondot az újságolvasás.

2018. márc. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!