Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Helyes-e így a házim németül? .

Mazsi óvónéni kérdése:

Helyes-e így a házim németül? .

Figyelt kérdés

Sehr geehrte Damen und Herren,

ich habe gestern in dem Internetportal einen interresanten Artikel gelesen. Der Artikel hat gleich mein Interesse geweckt, da ich drei Kinder habe, wen ich die wichtigsten Gläubiger war, wenn sie etwas gekauft hätten.

Meiner Meinung nach, gibt immer mehr Jugendliche mehr Geld zb. für sein Hobby aus, als ihm tun könnte. Sie hängen finanziell von den Eltern ab, da mit dem Schulearbeit wenig Geld verdienen können. Deshalb halte ich das Problem der Verschuldung für aktuell in Ungarn. Sie sehen viel die Werbung des Fernsehens, daher hängen sie von dem. Die verlockenden Angebot beinflussen die Jugendlichen bei der Auswahl.

Sie bekommen Taschengeld im Allgemeinen von seinen Eltern außerdem sie haben Möglichkeiten für verschiedene Arbeiten. Das Geld verdienen sie mit den Arbeiten oder sie bekommen, für die Disco oder Handy auszugeben.

Sie müssen der heutigen Mode entspechen. Sie müssen stylisch, cool und angesagt sind. Nicht selten haben Freunde großen Einfluss darauf, welche Produkte und Marken Jugendliche konsumieren. Statussybole eine große Bedeutung. Jugendliche geben mehr oft Geld aus, als ihnen ursprünglich Verfügung steht. Die Ratezahlungen es jungen Menschen sehr einfach, sich teure Dinge zu leisten.

Gib mir nicht mehr Geld aus, als du wirklich hast! Notieren sie genau, wie viel Geld ihnen zur Verfügung stehen und wie viel sie wofür ausgeben. Mache keine Schulden! Überlege von jedem Einkauf : „Brauche ich das wirklich? Was passiert, wenn ich darauf verzichte? Kann ich mich meinem Telefon wirklich rund um die uhr telefonieren?” An der Schule,man würde ihnen daran unterrichten sollen.

Soviel wollte ich zum Thema schreiben. Ich danke für die Möglichkeiten.

Mit freundlichen Grüßen

Rita Müller



2018. márc. 28. 12:46
 1/4 anonim ***** válasza:

En elkezdem, de a folytatast atadom majd a többieknek.


...wen ich die wichtigsten Gläubiger war, wenn sie etwas gekauft hätten....- Ezzel mit akartal mondani magyarul?


Meiner Meinung nach, gibt immer mehr Jugendliche mehr Geld zb. für sein Hobby aus, als ihm tun könnte."- ...als ihm tun könnte...- magyarul? Mert igy erthetetlen. Erre gondoltal?:

Meiner Meingung nach ES gibt immer mehr Jugendliche, die mehr Geld für IHRE HobbyS ausgeben, als sie es sich erlauben könnten.- Több penzt adnak ki, mint amennyit megengedhetnenek maguknak.


"Sie hängen finanziell von den Eltern ab, da mit dem Schulearbeit wenig Geld verdienen können." - besser: Sie sind von ihren Eltern finanziell abhängig. A mondat masodik resze erthetetlen. Mit akartal mondani?

2018. márc. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget! Az elsőnél azt akartam leírni, hogy "akiknek én voltam a legfontosabb hitelezői, amikor vásárolni akartak valamit"

A másodiknál pontosan azt akartam, amit sikerült kihámoznia belőle. :) A harmadik esetnél pedig, "mivel a diákmunkával keveset tudnak keresni"

Most ahogy írom magyarul jövök rá, hogy mennyi szarvashibát ejtettem. :(

Nagyon köszönöm még egyszer a a segítséget!

A továbbiak:

Ezért az eladósodás problémáját aktuálisnak tartom Magyarországon. Sok reklámot néznek a tévében, ennél fogva függnek attól. A csábító ajánlatok befolyásolják a fiatalokat a választásnál.

Általában kapnak zsebpénzt a szülőktől, ezen kívül lehetőségük van még különféle munkára is. A pénzt, amit keresnek a munkával vagy kapnak, legtöbbször diszkóra vagy mobiltelefonra adják ki.

Meg kell felelniük mai divatnak.Stílusosnak, lazának és divatosnak kell lenniük.Nem ritkán barátaiknak nagy befolyása van arra, hogy milyen terméket vagy márkát fogyasszanak. A státuszszimbólumnak nagy jelentősége van. A fiatalok gyakran több pénzt költenek, mint amennyi eredetileg a rendelkezésükre áll. A részletfizetési lehetőségek a fiatalok számára nagyon egyszerűek, ezért drágább dolgokat is megengednek maguknak.

Ne adj ki több pénzt mint amennyid valójában van!

Pontosan jegyzetelje, hogy mennyi pénz áll a rendelkezésére és mennyi lesz a kiadása.Ne csinálj adósságot! Gondolja meg minden vásárlásnál: Valóban fontos nekem ez? Mi történik ha lemondok róla? Valóban telefonálnom kell éjjel nappal?

Az iskolában előadásokat lehetne tartani ezekről.

2018. márc. 31. 09:57
 3/4 anonim ***** válasza:

"akiknek én voltam a legfontosabb hitelezői, amikor vásárolni akartak valamit"- Hm, ez furcsan hangzik. A Gläubiger/(Schuldner/Kreditgeber) szavak hivatalosak, jogi temakban hasznaljak. Gläubiger- akinek tartoznak, Schuldner- aki tartozik valakinek, Kreditgeber- ("hitelezö", ahogy te gondoltad),aki kölcsönt ad, amit aztan vissza is kell neki fizetni kamatostul, vagyis altalaban a bank. Szoval en valahogy igy mondanam:


...drei Kinder habe, die immer mit meiner finanziellen Unterstützung rechnen konnten.


"mivel a diákmunkával keveset tudnak keresni" - ...da sie mit dem Studentenjob nur wenig Geld verdienen können. A "sie" kimaradt nalad, ez fontos, mert ezzel utalsz arra, hogy ök, enelkül erthetetlen.

2018. márc. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Diák munka


Schülerjob

2019. jan. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!