Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ti mennyire foglalkoznátok a...

Ti mennyire foglalkoznátok a nyelv (német) szintentartásával, hogyha a munkanapjaitok során nem lenne rá szükség?

Figyelt kérdés
A külföldremenés lehetősége nem merül fel, mert nem tervezem plusz nem is gondolnám, hogy ez pszichologusként (a szakmában maradva) reális elképzelés lenne.
2018. ápr. 1. 12:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Én a franciával vagyok így. A munkám során nem használom, viszont elfelejteni sem szeretném. Kerestem egy blogot a neten, amit hetente, kéthetente frissítenek, és azt szoktam olvasni, nagyjából 10 perc alatt megvagyok vele. Még ragadnak is rám újabb szavak. Ha már olyan szinten megtanultál egy nyelvet, hogy anyanyelviek által írt szövegeket is élvezni tudsz, akkor minimális idő- és energiabefektetéssel is szinten lehet tartani.
2018. ápr. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Attól függ, szereted-e a nyelvet.

Én az egyik nyelvet szeretem, azt szinten tartom, a másikat nem, azt hagyom passziválódni.

2018. ápr. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

foglalkozz vele, a némettudás egy kincs, nézd meg melyek Európa leggazdagabb országai!


ajánlom:


Der Spiegel cikkei


illetve annak a testvérlapja a bento.de


itt rövidebb, könnyebb nyelvezetű, de nagyon érdekes anyagok vannak.


minden nap egyet olvass el.


de nézzél, hallgass is német dalokat, filmeket.


oldjál meg nyelvtani teszteket, vezess németül naplót, keress levelezőtársat.


Viel Glück!

2018. ápr. 3. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha pszichológusként vagy németes, és azt szeretnét szinten tartani, akkor én a helyedben összekötnéma kettőt, és németül olvasnék szakmai anyagokat. A némettel is rendben leszel, és szakmailag is tudsz majd akár egy némettel is beszélgetni majd.
2020. nov. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!