Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van lehetőségem kimenni fél...

Van lehetőségem kimenni fél évre Bécsbe vagy Berlinbe, milyenek a városok?

Figyelt kérdés
Most azt, hogy hogy beszélnek németül hagyjuk, a városokról meséljetek. Hangulat, emberek, környezet, természet, árak, lehetőségek, tömegközlekedés stb.

2018. ápr. 15. 08:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem Bécs sokkal jobban tetszett, mint Berlin, de ez nyilván szubjektív. Berlin talán "érdekesebb", abból a szempontból, hogy Bécs jobban hasonlít Pestre. Berlin a II. VH károk miatt tiszta üveg és acél, aztán ez vagy bejön valakinek vagy nem.

A Spree sokkal kevésbé domináns, mint a Duna, ha szeretsz kijárni a vízpartra, ez is számíthat.

Mindent összevetve Berlin "modernebb", egyben olyan "össze-vissza", Bécs letisztultabb, kissé "régimódibb", szerintem stílusosabb is.

Berlinben szerintem egy hét elég lenne, csak hogy lássa az ember mégis, hogy milyen. De őszintén szólva fél évre egyik helyre sem mennék.

2018. ápr. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
Innen nehéz megítélni, most, hogy sok a menekült (álmenekült) kint, régen nagyon hangulatos, tiszta, élhető hely volt Bécs, de most már annak örülök, hogy itthon élhetek.
2018. ápr. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az elmúlt évben, nagyon sokat jártam Berlinben (majdnem heti szinten) es jövőre költözök is valószínűleg ide egyetemhez. Nagyon élhető város rengeteg bulival, rendezvennyel, emberrel. Berlin egyébként a régi keleti blokknak a gazdasági központja is. Az elözőnek annyit, hogy igen nagy szerencse, hogy nem itt élsz, nem veszítünk semmit veled. Tipikusan az a fajta ember vagy, aki anno a zsidókat is elsőként rakta volna vagonokba. Jaj, és olyan jót tudok röhögni, amikor az Alexanderplatzot Nogo-zák Magyarországról, érdekes 3 napja voltam ott és nem késeltek le.

Bécs ugye meg a világ legélhetőbb városa 2018-ban. :)

Ennél a ket városnál aligha van jobb (német) hely :)

2018. júl. 2. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!