Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik lenne a jobb/ hatékonya...

Melyik lenne a jobb/ hatékonyabb? Beülni egy hónapos, csoportos nyelvtanfolyamra, vagy eljárni egy magántanárhoz?

Figyelt kérdés
Németemet szeretném egy kicsit fejleszteni, haladó szinen vagyok, de vannak hiányosságaim. Nem tudok dönteni, hogy a magántanár vagy a tanfolyam lenne a hasznosabb.

2018. ápr. 17. 13:23
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én 38 évesen munkahely váltás közti szabad hónapot töltöttem angol nyelvtanfolyamon 18-25 évesekkel, nagyon sokat fejlődtem. (B2-re felkészítőre mentem úgy, hogy B2-im már 15 éve meg vannak, magasabb intenzív nem volt). Heti 5 nap 5 tanóra, mellette még otthon a szavak tanulása és a HF is napi átlag 2-3 órát igényelt. Az egész képzés a világ legjobban kitalált angol oktatási módszertanát követte (képzési anyagban minden téma felmerült, ami az ember életében előfordul, ezekben sok irányított kiscsoportos beszélgetés, sok nyelvtant, szavakat gyakorló HF, logikusan meghatározott tanulandó szókincs).


200 tanórás (45 perces) tanfolyam árából 24 tanóra magánórát vehettem volna, ami ehhez képest biztos sokkal kevesebbet adott volna.

2018. ápr. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy neked konkrétan mire van szükséged és milyen típus vagy, valamint az sem mindegy, hogy milyen tanár fogsz ki.


Én jártam magántanárhoz és semmi értelme nem volt, utáltam. Azt éreztem, hogy hülyének néz és mindent a számba akar rágni, mindent elmagyaráz 50x, mintha elsőre nem érteném meg. Eleve tök rossz volt, hogy ültünk egymással szemben és magyarázott, magyarázott és halálosan unalmas volt. Az órákon nyelvtan, nyelvtan, nyelvtan ment ezerrel és rengeteg feladatlapot hordtam haza, aztán otthon megcsináltam őket és következő órán pedig lediktálta a megoldásokat. Ehhez szerintem nem kell magántanár, mert egyedül is meg tudom ezt csinálni. Beszélni pedig egyáltalán nem beszéltünk. Úgy voltam vele, hogy jó, biztos csak kifogtam egy ilyet, akkor keresek egy másikat. A második már sokkal jobb volt, ugyanakkor ugyanúgy azt éreztem, hogy hülyének néz és ki akar oktatni, minden apróságot a számba akar rágni és unalmas volt. Úgyhogy ezzel fehagytam.


Utána kerestem egy nyelvtanfolyamot és az ezerszer jobb volt, nagyon sokat fejlődtem. Otthon csináltuk a feladatokat, kaptunk olvasnivalót is és az órákon pedig rengeteget használtuk a nyelvet, a tanár meg sem szólalt magyarul és mi is csak az idegen nyelven kommunikáltunk egymással. Rengeteget beszéltünk. Ezt nagyon szerettem. Ugyanakkor később olyan nyelvtanfolyamhoz is volt szerencsém, ami ugyanúgy működött, mint az egyik magántanár, amit már leírtam..."oldd meg és elmondom a megoldásokat!", aminek szerintem semmi értelme nincsen.


Úgyhogy én arra jutottam, hogy nekem a csoportos megoldás sokkal jobban tetszik, mert motivál és élvezetes, izgalmas és szerintem különösen jó, ha vannak olyanok is a csoportban, akik picit többet tudnak, mert tőlük nagyon sokat lehet tanulni. Szerintem a nyelv használata szempontjából is jobb. Míg mondjuk egy magántanár akkor jobb, ha van valami konkrét problémád, amit nem értesz, amin segíteni kell és akkor ketten pont arra tudtok koncentrálni. Nekem nem tetszett, nekem nem jött be, de attól még lehet, hogy másnak az jobb.

2018. ápr. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!