Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hülyeség 9-től latint tanulni?

Hülyeség 9-től latint tanulni?

Figyelt kérdés
Szoval majd most kell nyelvet valasztani, hogy mit tanuljunk gimiben. Most angolt tanulok es ez mellé lehet még egyet valasztani, csak nem tudom hogy nemetet vagy latint. Biosz kemia fakultaciot fogok valasztani ezert gondoltan a latinra. Ha felnovok majd orvos, igazságügyi orvos szakértő, vagy pszichologus szeretnek lenni. Az en sulimban nagyon eros a latin oktatas es azt mondtak hogy akik latint tanulnak nalunk szinte mindenki orszagos versenyeket nyert es ezert plusz 100 vagy 50 pont jar majd felvetelin. Van koztetek olyan aki latint valasztott vmilyen gimiben masodik nyelvnek? Szerintetek hulyeseg vagy megéri? (6 osztályos gimibe járok)

2018. ápr. 17. 16:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Német, hands down. Egy idegennyelv ismerete felbecsülhetetlen értékű, megnyitja a világot az ember előtt, lehetőségeket kínál, hogy elhelyezkedjen külföldön vagy külföldiekkel dolgozzon. Ha te orvosként külföldieket kezelsz itt, azzal is marha sokat keresel, ha meg kimész külföldre, akkor még többet. Európában a német nyelvtudás rendkívül hasznos, ha egy valamit megváltoztathatnék a tanulmányaimban, akkor megtanultam volna németül az angol mellett.


A latin egy holt nyelv, nem igazán jó semmire magában. Az orvosi latin, amit az egyetemen tanulsz majd, nem olyan gáz, nem arra képeznek, hogy Cicerót fordíts, nem érdemes amiatt latint tanulni előbb. Ha utánanézel, látni fogod, hogy az orvosira való felvételinél nincsenek pluszpontok, szóval az sem játszik. Ellenben egy német nyelvvizsga rengeteg pluszpontot jelent az életben. Semmiképp nem javaslom, hogy bármilyen élő idegennyelv helyett latint tanulj.

2018. ápr. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha később orvos szeretnél lenni, akkor az egyetemen úgyis be lesz építve a tanmenetbe a latin, vagy a szükségeseket meg fogjátok tanulni. Mivel holtnyelv, nem is oktatják sok helyen, és ezt figyelembe is veszik - gondolom.

Ha újrakezdhetném a gimis éveimet, én is azon lennék, hogy orvos legyek, de csak ezért nem választanám a latin nyelvet.

Az előző válaszoló véleményén vagyok én is; egy német nyelvvel jobban tudsz érvényesülni külföldön, talán még itthon is.

2018. ápr. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
igen
2018. ápr. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Orvosin a 2 emelt kiteszi a maximális plusz 100pontot

2. A németet jobban tudod kamatoztatni

3. Anat vizsgán mondta nekem az egyik vizsgáztató "..az már más kérdés, hogy ezen az egyetemen senki sem tud latinul". Itt nem kifejezetten nyelvtani dolgok kellenek, hanem elnevezések, szavak. + Nálunk van egy olyan elektív kurzus, orvosi terminológia néven ahol tanítanak latin nyelvtant (vagyis inkább próbál)

4. Én eü szakközépbe jártam, volt egy évig latinunk. Annyit segített, hogy az egyetemen volt pár szó ami nem volt idegen, vagy hamarabb megjegyeztem. De ennyi.


100 szónak is egy a vége, angol-német kombót javasolnám.

2018. ápr. 19. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Hülyeség
2018. ápr. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem megéri. Ha nem akarsz külföldön (Németország, Ausztria) dolgozni, akkor válaszd inkább a latint. Segíteni fog az angol felsőfokú tanulásában IS. Ugyanis nagyon sok azon a szinten a latin eredetű szó.
2018. ápr. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Semmi értelme. A latin egy halott nyelv.


Nincs olyan hogy Latinország !

2018. máj. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2 hét múlva végzek orvosin, több barátom is ezért választott latint anno középiskolában, és mindegyik egytől egyik megbánta. Teljesen felesleges. Ami latinul kell, azt megtanulod az első évben latin órán, illetve anatómián, a többi pedig az évek alatt ragad rád. Semmivel nem leszel előrébb ha éveket értelmetlenül elpazarolsz egy holt nyelvnek a megtanulására. Mindenképp a németet válaszd.
2018. máj. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!