Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit jelentenek ezek a szavak...

Mit jelentenek ezek a szavak angolul?

Figyelt kérdés
Mikor beszélgetek nagyon sokszor hallom az i/he/she/it was like, like szavakat pár ismerősöm sokszor minden szó után berak egy likeot , miért szokták ennyiszer használni szinte mindig? Mit jelentenek? Beszélgetésnél tulajdonképpen megértem mit mond amúgy, csak nem értem miert mondanak likeot mindig.

2018. ápr. 20. 16:39
 1/5 anonim válasza:

A like az ha tetszik neki valami, vagy hasonlít valamit valamihez. like=tetszik, mint.


Az i, he, she, it az személyes névmás. (Én, ő(hímnem, nőnem), az)) a was pedig múltidő was=volt. :D

2018. ápr. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Olyan volt mint... ha szó szerint vesszük. Van amikor tényleg ebben az értelemben használják.

Leggyakrabban azonban hétköznapi beszédben használják, egy korábbi eseményre visszaemlékezve idézik mint mondtak/gondoltak/éreztek. Értsd úgy kb. mintha azt mondaná "I said" aztán kontextusból úgyis kiderül hogy ténylegesen kimondta vagy gondolta.

2018. ápr. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Bocsi első, de engem nem ez érdekelt tisztában vagyok ezekkel de koszi.
2018. ápr. 21. 16:27
 4/5 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló pont, hogy a kérdésedre válaszolt. Azt kérdezted, hogy mit jelentenek ezek a szavak, majd felsoroltál párat. Egyébként a legtöbb angolul beszélő ember nem beszél túl választékosan, ezért használhatják ilyen gyakran.
2018. ápr. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Tisztában voltam a szavak jelentésével, csak abban a szituácioban nem ertem mit jelentett, hogy miert mondjak folyton szinte minden szo utan.
2018. ápr. 22. 00:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!