Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ti hogyan jutottatok el a...

Ti hogyan jutottatok el a német felsőfokig?

Figyelt kérdés

magatoktól? (ha igen, akkor miket használtatok?)


magántanár? (ha igen, milyen rendszerességgel?)


nyelviskola? (nem volt drága?)


stb.


Csak azért érdekelne, mert a ,,sikertörténetek'' mindig is jó hatással vannak a tervezésre.


köszi előre a válaszokat



2018. ápr. 28. 20:54
 1/1 Csűr tetején csürke válasza:

Hú. Érdekes sztori. Hát én német nemzetiségibe gimibe jártam. Német oktatás nem igazán volt az a vicc mert németen semmit sem csináltunk. Viszont a történelem,földrajz,német irodalom németül gyakoroltatta a nyelvet. Németül feleltünk és írtunk dolgozatokat. Emiatt egy idő után nem kaptam szívrohamot ha valami németül volt mert mindent így tanultam és természetessé vált. Viszont mivel a német nyelvtant nem tanultam mert az az órám fos volt ezért igazából melléknevet sosem ragoztam meg ilyenek szóval kicsit irónikus. Aztán jött a dsd. Az németországban elfogadott nyelvvizsga. Azaz nehezebb mint itthon. Szerencsém volt mert a szövegértés és a hallgatós rész x-elős az ment a szóveg írásánál pedig csak 5 pontot ért kb.a helyesírás emiatt még mindig lehetett c1 ha nem ragozol pl....diagrammokat jól elemeztem akkor megvolt. A szóbeli nekem erősségem. Csomóan megbuktak de a kiállás fontos. Beszélgess,nyugodtan, lazán. Pl én megkérdeztem hogy nah...biztos volt izgi éjszakája fiatalon ugye?? Mert a témámhoz kapcsolódott. Visszakérdeztem a véleményükre. Prezentatívvá tettem. A kiállás és önbizalom a kulcs. Volt aki német anyanyelvű volt csak itt született és megbukott mert kis visszafogott volt.

Tanácsaim: Nyelvi fordulatokat használj(Redemittel) ha azokat bemagolod az jó kezdés lehet egy fogalmazásba. Fontosak az átvezetések. A németek szeretik a struktúrát. Kezdj egy deffinícióval,vagy hogy mit figyelhetünk meg ma,tegyél fel kérdést az elején amire válaszolsz. Jó átvezetéseket és befejezést írj. A struktúra már annyi pontot szerez hogy megment.

Német filmek és könyvek sokat segítenek de beszélned is kell sokat. Tanulgasd a nyelvtant is. Mindennapossá kell váljon a német. Ne idegen nyelvként tekintsd hanem olyannak mint a magyart és adjon biztonsagot. Nah ha ide eljutsz akkor menni fog. Annyi ember vagy ahány nyelvet tudsz szokták mondani. Szerintem a nyelvtanuláshoz a kultúra is hozzátartozik. Azzal mélyítheted.

De ami fontos.....az a STRUKTUR.

Magyarok máshogyan gondolkodnak. Nagyon okosak kicsit össze vissza gondolkodnak de megoldják a bajt..egy német nem. Ha a műtőbe nincs ott az egyik eszköz nem műtenek....a magyar megoldja másikkal is....rossz példa de igen. A németek szeretik a struktúrát és jól jársz ha használod. Ha kérsz amyagot vagy bármilyen segítséget privátban írhatsz.

2018. máj. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!