Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol hivatalos levélnél...

Angol hivatalos levélnél milyen szinten alkalmazható összevonás?

Figyelt kérdés
Úgy értem, azt tudom, hogy I'm helyett I am -et célszerű használni, mert stilisztikailag az a helyesebb. Viszont vannak különlegesebb esetek, mint például (szerintem) a couldn't és could not. Számomra a második inkább kiemelés értékű, mintsem hivatalosabbá tévő formula, de nem értek hozzá ilyen mélységben, nem tudom, hogy van igazából. Azt szeretném megkérdezni, hogy a ti véleményetek szerint hogy működik ez? Fontos lenne tudnom, mert egy héten belül nyelvvizsgázok, és ha valamin, ezen biztosan nem akarok pontot veszteni :) Előre is köszönöm!

2018. máj. 1. 11:44
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Semmilyen szinten. Nem igaz, hogy a could not kiemelés értékű.
2018. máj. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Soha
2018. máj. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az más kérdés hogyha felolvasod ugyanazt a levelet akkor már sokszor összevonva mondhatod.


Viszont leírva MINDIG külön ki kell írni!!!

2018. máj. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem anno azt tanították, hogy hivatalos levélben mindent külön írjak.
2018. máj. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen a válaszokat! :)
2018. máj. 1. 13:49
 6/7 anonim ***** válasza:
Never ever.
2018. máj. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Viszont ha levelet írsz és tegezed az illetőt, pl. Hey Joe, How are you? ....


Akkor összevonsz!

2018. máj. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!