Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol nyelvtanuló program? És...

Angol nyelvtanuló program? És hogy tanulhatnám könnyebben az angolt?

Figyelt kérdés
Tehát az egyszerű mondatok alkotása kitűnően megy, de a bonyolultabbakal bajaim vannak. Az érdekelne, hogy lehetne könnyebben, praktikusabban tanulni angolt, és milyen programok vannak ezekhez?

2018. máj. 2. 16:27
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Anki szótanuláshoz (egész mondatokat tanulj, ne csak szavakat).


Ezenkívül VOA és News in Levels - szintednek megfelelő szövegek mp3-mal.


Ilyeneket hallgass, fordíts, utánozz hallás alapján. A mondatokat nem értelemmel kell megtanulni, hanem hallás alapján. Aki logikailag tanulja és utána akar folyékonyan beszélni, az mindig lassú lesz, mert előre át akarja gondolni, hogyan épül fel a mondat. Akkor jársz a legjobban, ha a füled megszokja a mondatok felépítését és akkor lazán alakítja át a neked szükséges verzióra később.

2018. máj. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Par eve a munkahelyemen szerveztek ceges angoltanfolyamot. Elso oran a tanarunk megkerdezte mindenkitol, hogy mit akar gyakorolni, es hogy tud tanulni. Fontos kerdes, ugyanis mindenkinek mas jon be. Senki nem fogja megmondani, hogy neked mi a legjobb, csak azt, hogy neki mi jott be.


Nekem a legtobbet az hasznalt, amikor torrentrol letoltottem angol nyelvu filmeket, es - eleinte angol felirattal, aztan anelkul - megneztem. A kovetkezo nagy ugras az volt, amikor a gepen - akarmit csinaltam, pl. jatek mellett - betettem valami angol nyelvu szoveget a hatterbe. Hirmusorokat, eloadast, audiobookot, barmit, ami epp erdekelt. Utazas kozben telefonrol megy ugyanez. Mostanaban a TFM show 4-5 oras podcastjei sem okoznak problemat, pedig neha eleg komoly akcentusu vendegek is vannak. Olvasassal/irassal korabban sem volt gondom, de termeszetesen az olvasas/iras azon is segit.


Ugyanakkor, ahogy irtam, mindenkinek mas jon be, nincs kiralyi ut. Sokan szeretnek hosszabb szoveget bemagolni, es abban levo szavakat/kifejezeseket kicserelgetni. Ezt en mindig is utaltam. Sokan rogton szotarhoz nyulnak, amint belebotlanak egy ismeretlen szoba. A masik velekedes szerint mindegy, hogy rozsa- vagy csipkebogyobokor mogul latta-e a nyomozo a gyilkossagot, csak a tortenet maradjon ertheto. Nalam az utobbi a nyero. Illetve szeretem a vicceket es a vicces idezeteket, igy rogton tudom mihez kotni a - korabban - ismeretlen szot.

2018. máj. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!