Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolul szeretnék tanulni,...

Angolul szeretnék tanulni, vannak fent a neten videók anyanyelvi tanároktól is, akk a helyes kiejtést tanítják; de melyik angolt éri meg jobban megtanulnom kiejtési szempontból?

Figyelt kérdés

Például ha eljutnék oda, hogy gördülékenyen kifejezzem magam, akkor a brit, vagy az amerikai kiejtéssel boldogulnék jobban? Melyiket szorgalmazzák? Vagy ha esetleg nyelv-vizsgázni szeretnék később?


Észrevettem, hogy a kiejtés más. Például a better szó. Amerikában bedör. Angliában báttö/bettö . Inkább úgy mondom, hogy valami ilyesmi kiejtés van.


Köszönöm az értékes tapasztalatokat.



2018. máj. 7. 13:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy, amelyik jobban tetszik, egyik se jobb a másiknál.
2018. máj. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Esetleg kifejtenéd, hogy mire alapozod ezt? Csak mert kezdő vagyok még.
2018. máj. 7. 14:45
 3/11 anonim ***** válasza:

Nincs nagy különbség.

De az a baj, a magyaroddal is gond van. Az nyelvvizsga.

Amúgy meg a better, az bettór, nem "vedö" vagy "báttö".

2018. máj. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem kezdd el a “hagyományos” brit angolt és ha utcán beszélsz angolul, nyelvvizsgázol meg ilyenek, akkor használd azt, ha meg amerikaikkal találkozol/beszélsz, akkor használd az amerikai akcentust.

Én 9 éve tanulok angolul, ezt alkalmazom.

De egyébként tök mindegy, amelyik neked jobban tetszik. Van egy videó a youtubeon, most nem tudom linkelni, de az amerikai és a brit angol közti különbségekről szól, mert azért van néhány, nem csak kiejtésben. Ajánlom, hogy ennek olvass utána és nézd meg.

Egyébként dalokban, filmekben sokkal gyakoribb az amerikai kiejtés.

2018. máj. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
MIndegy. Ez a veszély még nem fenyeget hogy Amrekaiul vagy brittül beszélsz.
2018. máj. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem pl. úgy hangzik a britt mintha értelmifogyatékosok lennének. Persze ízlések és pofonok...
2018. máj. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Már hogyhogy mire alapozom? A standard brit angolt (RP) vagy a standard amerikai angolt (GA) kell érdemes tanulni, a nyelvkurzusok 99.9%-a e kettő közül veszi valamelyiket általában. Mindkettő semeleges, széles körben használt, nincs előnye vagy hátránya egyiknek se általánosságban. Gyakorold azt, amelyik jobban tetszik vagy inkább amelyiket a nyelvkönyved használja, a lényeg, hogy tanuljál angolul. Ha később másik kiejtés jobban tetszik, majd gyakorlod azt, de ez egyelőre nem olyan fontos kérdés, ha ennyire kezdő vagy.


"kezdd el a “hagyományos” brit angolt és ha utcán beszélsz angolul, nyelvvizsgázol meg ilyenek, akkor használd azt, ha meg amerikaikkal találkozol/beszélsz, akkor használd az amerikai akcentust.

Én 9 éve tanulok angolul, ezt alkalmazom. "


Ekkora retardált dolgot ritkán hall az ember, no offense. Se az utcán, se a nyelvvizsgán, se amerikaiakkal való beszéd során nem érdekel senkit, hogy milyen angol kiejtést használsz. Bármelyik beszélő tökéletesen megérti mindkettőt (ahogy te is megérted őket, ffs), NAGYON furcsán nézne bárki, ha megváltoztatnád a kiejtésedet azért, mert épp velük beszélsz. Ahogy mondtam, egyik se jobb a másiknál.

2018. máj. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Meghegyzem az Amerikai és a Britt kiejtés 99.9%-ban azonos.
2018. máj. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Egyébként. Meg egy külföldinél az sem érdekli őket, ha akcentusod van.

Ilyennkülönbségekre kell gondolni, hogy dog vagy dág, meg hogyan írnak pár szót, color vagy colour.


Ne ez legyen a legnagyobb gondod.

2018. máj. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat. Főkènt a részletesebb kifejtést.
2018. máj. 7. 23:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!