Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van itt valaki, aki a Duolingó...

Van itt valaki, aki a Duolingón csinálja/megcsinálta a SVÉD nyelvkurzust (angolul)? Mi a véleményetek, mennyire hasznos? Milyen szintre lehet eljutni?

Figyelt kérdés
2018. máj. 14. 08:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az angolom egészen jól fejlődik tőle. :) Viccet félretéve, önmagában kevés, még a gyakorlatokkal együtt is. Érdemes beszerezni mellé nyelvkönyvet, szótárt, nyelvtani leírást, hogy az ember ne csak felszínes tudást szerezzen. (Jelenleg a kurzus felénél járok, naponta 3-5 leckét szoktam megcsinálni, és tanultam előtte németül, ami sokat segít.)
2018. máj. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%
A svédet nem, de 3 másik nyelven kipróbáltam, egyet ki is maxoltam, kíváncsiságból. Gyenge alapfoknak mondanám, és annak is nagyon gyengének. Semmire nem jó az időpocsékoláson kívül és még hiba is rengeteg van benne.
2018. máj. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Végignyomtam a baglyot beszíneztem 1-2 hónapig csináltam, de egy szót nem tudok tőle svédül.


Sajnos kis logikával könnyen végigviszed, és attól nem tanulod, jegyzed meg a szavakat.


Sok szó német, angol eredetű, már ebből is ki lehet következtetni sokat. Németet előtte nyomtam végig, de dettó nem tudok egy szót sem németül :D

2018. máj. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg spanyolul tanulok.

Szerintem simán el lehet vele érni az alapfokot...többet nem.

És nem úgy, hogy eléred minden leckénél az 1. szintet. Nekem mindegyiknél minimum 3 van, de a legtöbbnél 4, 5.

És jól be kell gyakarolni. Ez a mostani újítás, hogy minden leckénél vannak szintek, nagyon jó. Azt sajnálom, ami azelőtt volt, hogy meg lehetett nézni a lecke tartalmát.

De mondom, ha minden leckét addig csinálsz, amíg már mindent tudsz, kiírod a szavakat, ami nehezen megy és azt is gyakorlod és ezen kívül mindennek utánanézel, amit nem értesz, alapfokot el lehet vele érni.

Többet is, de csak ha egyéb segítséget használsz. Nyelvkönyv, tanár stb

2018. máj. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!